Festival jeden svět  
KDY: do 10. října 
KDE: Divadlo 29, Pardubice 
ZA KOLIK: jedno představení 80 Kč 

Festival Jeden svět se po přerušení opět vrací. Jedná se o festival dokumentárních filmů o lidských právech a tento víkend ho můžete navštívit i v Pardubicích. Festivalový tým se rozhodl publiku nahradit neuskutečněné jarní projekce. Diváci tak mají jedinečnou příležitost diskutovat o důležitých společenských tématech a společně tvořit ve svých městech kulturnější, tolerantnější a vzdělanější prostředí. Od čtvrtka 8. října do soboty 10. října bude v Divadle 29 v Pardubicích promítnuto celkem 9 snímků. Jednorázové vstupné na jednu projekci je 80 korun a permanentka na pět vstupů stojí 300 korun. Kapacita sálu je 100 lidí, a proto je vhodné si vstupenky zarezervovat na webových stránkách vstupenky@divadlo29.cz. Můžete se těšit například na snímek Čínský muž v exilu, Autoportrét nebo na mezinárodně oceňovaný snímek Země medu o divoké včelařce Atidže, který má být silným podobenstvím o stavu naší civilizace. 

Zdivočelí koně  
KDY: neděle od 20 hodin   
KDE: Divadlo 29, Pardubice  
ZA KOLIK: 100 až 200 Kč  

Monika Načeva si tuto neděli od osmi hodin večer připravila hudební program v Divadle 29 v Pardubicích. Její projekt s názvem Zdivočelí koně jsou zhudebněné samizdatové básně z 60.–⁠80. let minulého století od umělců, kteří byli pronásledovaní komunistickým režimem. Jsou mezi nimi Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček, Vladimíra Čerepková, Václav Hrabě, ale i méně známí autoři jako je Věra Jirousová nebo Šárka Smazalová. Zpěvačku na albu doprovází klávesista David Kabzan a dvojici pak doplňuje herečka a bubenice Markéta Pták. Základní vstupné je 200 korun a zlevněné například pro studentu je za 100 korun.  

Kouzelnické představení pro celou rodinu  
KDY: sobota 10. října ve 13 hodin  
KDE: Pardubice – Muzeum kouzel  
ZA KOLIK: děti za 90 Kč a dospělí za 135 Kč   

Vyražte i s dětmi na kouzelnické vystoupení pro celou rodinu. Bude se konat tuto sobotu ve 13 hodin v Pardubicích v Muzeu kouzel. Pardubický klub kouzel a magie připravuje pravidelné programy kouzelnických vystoupení kouzelníků z celé České Republiky, například z Ostravy, Prahy, Karlových Varů, Náchoda nebo Jablonce. Během celého vystoupení se děti mohou aktivně zapojovat. Po vystoupení proběhne i komentovaná prohlídka v muzeu, kde je soukromá sbírka kouzelnických rekvizit z celého světa a je nejrozsáhlejší v České republice a na evropské úrovni. Vstupné pro děti je 90 korun a pro dospělé 135 korun.  

 

Závod v lovu pstruhů a okounů   
KDY: sobota 10. října od 6 hodin   
KDE: rybník Kuchyně mezi Herálcem a Vortovou   
ZA KOLIK: 400 Kč   

Milovníci rybaření tento víkend si mohou tento víkend zasoutěžit v lovu a odnést si i bohaté ceny. Na rybníce Kuchyně mezi vesnicí Vortová a Herálec se tuto sobotu od šesti hodin ráno koná šestý ročník závodu v lovu pstruhů a okounů. Startovné je 400 korun.  

 

Mykologická vycházka  
KDY: neděle 11. října od 9 hodin  
KDE: sraz u vodárny Monako, Slatiňany   

Spolek Altus pořádá v neděli ve Slatiňanech od devíti hodin ráno mykologickou vycházku do lesů na Podhůře v doprovodu zkušených mykologů Pavla Brůžka a Václava Kobery. Začátek vycházky je od vodárny na Monaku. Vycházka je určena především seniorům a bude trvat asi dvě až tři hodiny.  

 

Vzhledem k epidemiologické situaci se mohou programy změnit. 

Tipy vybrala: Andrea Pospíšilová