Grand festival smíchu 
KDY: do 27. ledna 
KDE: Východočeské divadlo Pardubice 

Ve Východočeském divadle pokračuje Grand festival smíchu. V sobotu v 19 hodin se mohou diváci těšit na původní českou hru pražského Švandova divadla Smrt mu sluší, která nabídne pohled do divadelních útrob. V neděli bude o přízeň poroty i publika usilovat Testosteron – drsná komedie obnaženého mužství z Městského divadla Zlín, hraje se od 18 hodin. Kromě hlavního, soutěžního programu můžete navštívit řadu doprovodných akcí. Na Malé scéně ve dvoře jsou v sobotu na programu od 17 hodin Nekorektní skeče – Tros Boys a v neděli již od 16 hodin černá komedie Divoké historky olomouckého Divadla Tramtarie. Poedium v klubu nabídne v sobotu od 16 hodin autorské čtení z nové knihy režiséra Roberta Bellana Normální debil II „osmdesátky. V obchodním centru Grand se v sobotu od 20 hodin uskuteční šansonový dýchánek skupiny Les Trois.

Pardubické polévkování 
KDY: 25. ledna 
KDE: náměstí Republiky, Pardubice  

Pardubické polévkování se jmenuje akce, která se uskuteční v sobotu na náměstí Republiky v Pardubicích. Ve stáncích budou k mání polévky všemožných druhů: bramboračka, kulajda, dršťková, kuřecí, boršč, ale i japonské a vietnamské polévky a také různé veganské a bezlepkové varianty. Pořadatelé slibují desítky druhů. Vstup je zdarma, ale polévky za peníze. Akce se koná od 10 do 18 hodin. 

Velká pošťácká pohádka 
KDY: 25. ledna od 15 hodin 
KDE: Kulturní dům Holice  

Liduščino divadlo Praha uvede klasickou výpravnou pohádku Karla Čapka s veselými písničkami. Pan Kolbaba zahlédl v noci na poště poštovní skřítky, jak hráli mariáš s dopisy. Jedno psaníčko nemělo adresu a skřítci vyčetli, že nějaký Frantík píše Mařence a chce si ji vzít. Pan Kolbaba se proto vydá do světa, aby důležitý dopis doručil.

Svatební veletrh 
KDY: 25. a 26. ledna 
KDE: ČSOB Pojišťovna Pardubice  

O víkendu se v budově ČSOB pojišťovny na Masarykově náměstí
v Pardubicích uskuteční Svatební veletrh. Jeho součástí budou módní přehlídky, ale také ukázky hudby, tance, informace o trendech ve vázání svatebních kytic a dekorací, čekají i dorty a moderní gastronomie. Otevřeno je od 10 hodin, v sobotu do 17 hodin, v neděli pak do 16 hodin. Vstup zdarma. 

Beata Hlavenková & Oskar Török 
KDY: 26. ledna 
KDE: Divadlo 29 Pardubice 
 
Společnému vystoupení zpívající pianistky a skladatelky Beaty Hlavenkové a trumpetisty Oskara Töröka bude v neděli večer patřit Divadlo 29 v Pardubicích. Beata Hlavenková, která je také aranžérkou a producentkou, je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Její hlavní devízou je odvaha experimentovat, hledat nekonvenční harmonie i aranžmá. Oskar Török je jazzový trumpetista, který vedle hraní ve své domácí kapele Vertigo, působí také v kapele Čikori Ivy Bittové a jako člen polské kapely Wojtek Mazolewski Quintet.

Plesat budou basketbalisté i myslivci 
KDY: 25. ledna 
KDE: Pardubicko

Leden přeje plesům. V sobotu si můžete v Pardubicích zatančit v Domě techniky, kde v 19 hodin začíná druhý Designový ples. Zahraje No Strings Orchestra a také Tomas Show Band. V tělocvičně TJ Pardubičky můžete navštívit Basketbalový ples s kapelou Epicentrum. A plesat budou i v Lázních Bohdaneč. V tamní sokolovně se uskuteční Myslivecký ples, připravena je bohatá tombola a zvěřinová kuchyně.