Netradiční prohlídka tajného krytu   
KDY: sobota 3. října od 11:00 
KDE: Zámek Pardubice - Východočeské muzeum 
ZA KOLIK: Vstupné pro dospělé je 80 Kč a pro děti 60.    

Na zámku v Pardubicích mohou v sobotu návštěvníci prozkoumat tajný kryt vybudovaný v době studené války v zámeckém valu. Ten měl v případě útoku sloužit jako krajské velitelství civilní obrany, ze kterého by byly řízeny záchranné akce. Při hodinové prohlídce zjistíte, jak se lidé v takovém případě mohli z krytu dorozumívat s okolím, jak naftový generátor vyráběl elektrický proud, a vyzkoušíte, co obnášelo ručně udržovat v chodu filtraci vzduchu. Teplota v krytu je celoročně mezi 12 až 15 stupni, takže nezapomeňte teplé oblečení a roušku. Prohlídku si lze dopředu zarezervovat na čísle 607 034 110 nebo e-mailu rezervace@vcm.cz. Vstupné pro dospělé je 80 Kč a pro děti 60.   

Přednáška kriminálního psychologa Ondreje Kubíka  
KDY: neděle 4. října ve 20:00   
KDE: Pardubice, Kulturní dům Hronovická  
ZA KOLIK: Vstupné je 250 Kč.  

Pokud vás zajímá, jak se vyšetřovatelé dostávají k pravdě a jste fanoušky forenzní psychologie, doražte v sobotu na přednášku kriminálního psychologa Ondreje Kubíka. Více jak deset let působil jako odborný konzultant Policejního sboru. V současnosti se zabývá problematikou psychologie manipulace lidského chování či psychologií propagandy a extremizmu. V sobotu ve 20 hodin v Kulturním domě Hronovická přiblíží metody výslechu a získávání informací́. Bavit se bude například i o tom, jak se liší výslech mladistvých, dospělých či osob s nižším intelektem. Vstupné je 250 Kč.   

Písničková show Míši Růžičkové pro děti  
KDY: neděle 4. října v 15:00  
KDE: Chrudim, Divadlo Karla Pippicha  

Míša Růžičková připravila v neděli 4. října od 15 hodin písničkovou show Pohádkové království pro ty nejmenší diváky. Představení je vhodné pro děti od 2 let. Do představení budou děti dokonce i zapojeny. Vstupenku musí mít každý bez ohledu na věk. Ty je možné zakoupit online, v pokladně divadla Karla Pippicha nebo v Turistickém informačním centru Chrudim. Délka představení je přibližně 60 minut, poté mají děti možnost se s Míšou setkat na autogramiádě, vyfotit se, nebo si nechat podepsat plakát, CD, DVD či tričko. 

Dětský víkend s mašinkou  
KDY: 2. říjen 2020 - 4. říjen 2020  
KDE: Sokolovna Pardubičky  
ZA KOLIK: Vstupné pro dospělého je 80 Kč, snížené 40 Kč  

V prostorách sokolovny v Pardubičkách budete mít tento víkend od 2. do 4. října možnost navštívit již 6. ročník výstavy železničních modelů a kolejišť. V areálu se můžete všechny tři dny svézt na parkové železnici. V sobotu se můžete těšit na doprovodný program s veřejnou venkovní produkcí několika hudebních skupin. Akce se koná za zpřísněných hygienických podmínek, proto je nutné u sebe mít roušku. Vstupné pro dospělého je 80 Kč, snížené 40 Kč a je možnost zakoupit i rodinné vstupné za 200 Kč. 

Výstava malíře Adama Kašpara 
KDY: zahájení v sobotu 3. října 
KDE: Městském muzeum a galerie Hlinsko   

Už v sobotu 3. října budete moci v Městském muzeu a galerii Hlinsko vidět výstavu obrazů Adama Kašpara. Ten je jedním z nejvýraznějších domácích autorů, kteří se věnují klasické krajinomalbě. Kašpar je rodák z Litomyšle a absolvent Ateliéru Malířství profesora Martina Mainera na Akademii Výtvarných umění v Praze. Dominantním tématem jeho prací je příroda, kterou zachycuje realisticky.   

Výlov “zádušního” rybníku Perálec  
KDY: sobota 3. října   
KDE: rybník Perálec  

Sbor dobrovolných hasičů tento víkend v sobotu 3. října zve na výlov rybníka Perálec. Výlov se bude konat od 10 hodin s možností nákupu ryb.

Tipy vybrala: Andrea Pospíšilová