PARDUBICKO

Pekařova žena
Kdy: od 6. do 8. července od 20.30 hodin
Kde: Kunětická hora u Pardubic
Za kolik: od 320 Kč
Proč přijít: Na hradě Kunětická hora u Pardubic uvidíte muzikálovou komedii Pekařova žena v podání Východočeského divadla. Hraje se ve čtvrtek, v pátek a v sobotu od 20.30 hodin. Hlavní role stárnoucího pekaře a jeho mladičké ženy, která podlehne kouzlu místního svůdce, ztvárňují Tomáš Lněnička a Eliška Jechová v alternaci s hostující Alžbětou Trembeckou.

Léto na Příhrádku
Kdy: úterky a pátky po celé prázdniny
Kde: Pardubice
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: V pátek 7. července zahrají od 18 hodin na pardubickém Příhrádku Petr Kadlček a Jakub Fojtík. Petr Kadlček se celý život živí hudbou a založil kapelu Emise. Kromě bigbeatu komponuje i muziku k divadelním hrám. Z počátku své kariéry jezdil po Evropě s rodinnou pouliční kapelou. V současné době se věnuje samostatným akustickým koncertům. Jakub Fojtík se věnuje hře na basovou kytaru. Koncert je součástí festivalu Léto na Příhrádku. Koncerty zdarma se konají každé prázdninové úterý a pátek.

Pardubické letní kino
Kdy: po celé prázdniny
Kde: Pardubice
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: Pardubické letní kino promítá každý prázdninový večer na louce u Wonkova mostu. Začátek promítání je ve 21.30 hodin. V pátek 7. července promítne letní kino český film Babí léto, v sobotu 8. července se mohou diváci těšit na fantastický film Válka o planetu opic a v neděli přijde čas na marvelovku Thor: Láska jako hrom.

Stabedo 2023 Open 8 Ball
Kdy: od 6. července do 9. července
Kde: Pardubice
Za kolik: startovné muži 1500 korun, ženy 1200 korun, junioři zdarma
Proč přijít: I v letošním roce bude pardubické Enteria aréna na začátku července otevřena pro milovníky billiardu - verze pool. Akce se pravidelně účastní více jak 300 sportovců z více jak 14 zemí a je největší akcí svého druhu ve střední a východní Evropě.

ORLICKO

Orlická brána 2023
Kdy: od pátku 7. července
Kde: Rozálka, Žamberk
Za kolik: Vstupné dobrovolné
Proč přijít: Tradiční festival pro rodiny je zpět. Pátek 7. a sobotu 8. července si zapište do kalendářů. Můžete se těšit na skvělé kapely, program pro děti, divadla.

Parním vlakem Pardubickým krajem
Kdy: sobota 8. července
Kde: Dolní Lipka
Za kolik: od 80 korun
Proč přijít: Již posedmé jsou letní měsíce v Pardubickém kraji spojené s pravidelnými jízdami historických parních vlaků. Ty se od července vrací na turisty velmi oblíbenou trasu z Dolní Lipky přes Letohrad a Ústí nad Orlicí.

CHRUDIMSKO

Dny řemesel
Kdy: od středy 5. července do neděle 9. července
Kde: Země Keltů, Nasavrky
Za kolik: 140 korun
Proč přijít: Od 5. do 9. července se ve skanzenu v Zemi Keltů uskuteční dny řemesel. Budete se moci řemeslníkům dívat pod ruce, poslechnete si přednášky a případně si budete moci i vyzkoušet jednotlivé činnosti.

ChrastFest
Kdy: sobota 8. července od 16.00
Kde: Chrast
Za kolik: 490 korun
Proč přijít: První ročník chrasteckého fesťáku. Na "orláku" v Lipkách se můžete těšit na kapely Na Jedno, Nouzový režim, Jaksi Taksi, zakázanÝovoce, Atrey a Quattro.

SVITAVSKO

Svět kostiček
Kdy: sobota 8. července
Kde: Zámecké návrší Litomyšl
Za kolik: 90 korun
Proč přijít: Zveme vás na vernisáž velké prázdninové výstavy Svět kostiček, která se koná v sobotu 8. července od 10 hod. v zámecké jízdárně.

Den Fotbalu Polička 2023
Kdy: od pátku 7. července
Kde: Polička
Za kolik: 890 korun
Proč přijít: Polička v létě znovu ožije festivalem hudby a fotbalu ! Zahrát přijedou MIRAI, ŠKWOR, MICHAL DAVID s kapelou, VIKTOR SHEEN, POKÁČ, ATMO MUSIC, ALEŠ BRICHTA a mnoho dalších.