PARDUBICKO

Zámek plný knih

Kdy: pátek 3. listopadu od 10.00
Kde: Zámek, Pardubice
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Knižní veletrh Zámek plný knih je letos věnován gastronomii. Oblíbená akce s podtitulem Mlsné jazyky, chutě a návyky se koná na pardubickém zámku v pátek 3. listopadu od 10 hodin. Součástí budou i dvě minivýstavy. První se jmenuje Vraž tam osm vajec a představí nejstarší kuchařky ze sbírky Východočeského muzea. Ty nejzajímavější recepty z nich si mohou návštěvníci odnést domů. Druhá výstava představí muzejní přírůstky ze zrušeného pardubického pivovaru – první sud, který se narazil, historické etikety, originální lahve. Veletrh zakončí beseda se spisovatelkou Dagmar Heřtovou, která si bude s moderátorem Jakubem Malým povídat nejen o své letošní novince Vidličkou po mapě… aneb gastronomická odysea a jiná kulinářská dobrodružství. Beseda začíná v 17 hodin.

Námětem XII. ročníku veletrhu Zámek plný knih je gastronomie, historie kulinářství, ale i tajemství kuchyně současnosti.
Pardubický zámek zve na knižní veletrh. Letos se zaměří na gastronomii

Bára Poláková v Pardubicích

Kdy: pátek 3. listopadu
Kde: Žlutý pes, Pardubice
Za kolik: 550 Kč
Proč přijít: Herečka a zpěvačka Barbora Poláková vyráží na turné ON/OFF ke stejnojmennému novému albu, které vyšlo letos v květnu. Koncertní šňůra bude mít celkem pět zastávek a začne 3. listopadu v Pardubicích. Poláková vystoupí v pátek od 20 hodin v pardubickém klubu Žlutý pes.

Další informace o koncertu se dočtete >>> ZDE

Halloween v Pohádkové zahradě

Kdy: sobota 4. listopadu
Kde: Pohádková zahrada, Pardubice
Proč přijít: Strašidelný svátek Halloween můžete s dětmi oslavit v sobotu 4. listopadu v Pohádkové zahradě v Pardubicích (ulice K Židovskému hřbitovu). Zváni jste již od 10 hodin, ale až ve 12.30 se otevře brána do říše divů - stezka pro odvážné. Připraven je také lampionový průvod, spousta halloweenských soutěží a ohnivá show.

Kouzelníci se sklem

Kdy: sobota 4. listopadu od 14.00
Kde: Zámek, Pardubice
Za kolik: 50 Kč za osobu
Proč přijít: V sobotu od 14 hodin mohou rodiny s dětmi na pardubickém zámku poznat sklářské řemeslo. Malá dílna postavená z autentických sbírkových předmětů uložených v pardubickém muzeu návštěvníky zavede do světa řemeslníků, kteří díky svému umu dokáží „vykouzlit“ třeba skleničku nebo vázu. Děti získají znalosti jak o nástrojích sklářů, tak i o jejich výrobních postupech. Dílnu vede Michal Hambálek, program je vhodný pro rodiny s dětmi ve věku od 6 do 12 let. Rezervace na e-mailu rezervace@vcm.cz.

ORLICKO

Výlov Čermenského rybníka 2023

Kdy: sobota 4. listopadu od 7.00
Kde: Dolní Čermná
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční výlov rybníka v Dolní Čermné na Orlickoústecku. Prodej lovených ryb přímo na hrázi. Občerstvení - grilované a uzené ryby, kapří hranolky, rybí polévka, teplé a studené nápoje. Dětský kolotoč, vláček, kolo štěstí, skákací hrad a další.

Halloweenské proměny 2023

Kdy: sobota 4. listopadu od 20.00
Kde: Pražská 33, Vysoké Mýto
Za kolik: 2000 korun
Proč přijít: Pojď si se mnou a mými přáteli udělat den svůj den, chceš se na jeden den stát upírem, čarodějnicí, kouzelnou vílou a nebo něžnou kráskou. Volba je jen ta tobě. Kromě kouzelného účesu, v podobě prodlouženého culíku nebo hřívy, hrůzostrašném líčení,nebo romantického make-upu, fotek v digitální podobě v tematickém prostředí, si odneseš spoustu krásných vzpomínek a úsměvů.

CHRUDIMSKO

Zderaz relive (Legendární disco ve Zderazi se vrací)

Kdy: sobota 4. listopadu od 20.00
Kde: KD Zderaz
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Legendární klub Paradise ve Zderazi opět ožívá! Přijďte spolu s námi zavzpomínat na mládí a připomenout si nezapomenutelné akce. Kdo to zažil, ví o čem mluvíme. A kdo ne, tak o tom určitě slyšel a nemůže si to nechat ujít. Během večera zazní hity, tak jak si je pamatujete ze Zderaze: Mauro Picotto, Pakito, Tiësto, Cascada,… Určitě dojde i na starší nebo novější.

Stezka odvahy

Kdy: sobota 4. listopadu od 18.00
Kde: Prosetín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Večerní procházka po okolí Prosetína, kdy cestou možná potkáte hodná strašidla, je tady. Startujeme od rybníka za školou hned po setmění. Ve školní jídelně bude souběžně probíhat výstava žákovských prací ke stým narozeninám naší kapličky. Drobné občerstvení je zajištěno. Těšíme se!

SVITAVSKO

Astrovíkend Litomyšl

Kdy: od soboty 4. listopadu do neděle 5. listopadu
Kde: Zámecké návrší Litomyšl
Za kolik: 70 korun
Proč přijít: Přednášky, workshopy, esoterické pomůcky a výrobky, šperky, drahé kameny, literatura, lapače snů, meditace, rituály.

Memoriál svitavských turistů

Kdy: sobota 4. listopadu od 8.00
Kde: Svitavy
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Jako každý rok zavzpomínáme na naše přátele, členy KČT, kteří již nejsou mezi námi.