PARDUBICKO

Pardubický festival vína

Kdy: 25. a 26. srpna
Kde: zámek, Pardubice
Za kolik: základní vstupné na festival 200 korun, základní vstupné na Vinařskou noc 100 korun
Proč přijít: V pátek a v sobotu se na zámku v Pardubicích koná 26. ročník Pardubického festivalu vína. V pátek začne program ve 13 hodin, Vinařská noc začne v 18 hodin, vystoupí Tomáš Průša Band, Julian Záhorovský a Roxette Tribute. Také v sobotu začne program na zámku ve 13 hodin, v 16 hodin začne NEvinný festival. Večer zahrají Regent Rock, Olympic revival.


Dětský den s atletikou

Kdy: 27. srpna od 9.00
Kde: atletický stadion, ulice Čs. armády , Pardubice
Za kolik: vstup zdarma, hrací karta k soutěžím 100 korun
Proč přijít: Během dne s atletikou na pardubickém městském atletickém stadionu si děti vyzkouší jednotlivé disciplíny. Co na ně čeká? Sprint, překážky, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, hod diskem, kladivem, oštěpem (raketkou), opičí dráha, střelba na basketbalový koš, házení na cíl a spousta dalších disciplín. Budou také nafukovací atrakce, malování na obličej, lunapark, ukázka vozu městské policie, hasičů. Akce se koná v neděli od 9 do 14 hodin.


Hra Do zdi na Kunětické hoře

Kdy: 25. srpna od 20.30
Kde: hrad Kunětická hora u Pardubic
Za kolik: 250 Kč
Proč přijít: Divadlo Exil hraje v pátek od 20.30 hodin na zbrusu nové kryté komorní scéně přímo v hradním paláci na Kunětické hoře nedaleko Pardubic. Detektivka a zároveň love story vypráví o muži, který po ráně do hlavy při autonehodě ztratil paměť, a o ženě, která se snaží, aby si vzpomněl.

Hrad Kunětická hora zve v sobotu na speciální noční prohlídky. Více zde: 

Kunětická hora.
Památky ožívají po setmění. Na noční prohlídky zve i hrad Kunětická hora

Otevření civilní pozorovatelny

Kdy: 26. a 27. srpna
Kde: Mikulovice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Prohlídky kompletně vybavené pozorovatelny v Mikulovicích budou probíhat v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 14 hodin s průvodcem. Dozvíte se při nich spoustu informací o pozorovatelně a její posádce, ale i o civilní obraně, Československé lidové armádě a jejich činnosti při případném jaderném útoku. Ke zhlédnutí bude i výstavka vývoje plynových masek a radiostanic. Vzhledem k terénu doporučujeme návštěvníkům pevnou obuv. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

ORLICKO

Pravečkův Lanškroun – 44. ročník festivalu dechových hudeb

Kdy: sobota 26. srpna od 14.00
Kde: Zámecké nádvoří Lanškroun
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Přijďte zažít 44. ročník festivalu dechových hudeb Pravečkův Lanškroun. Letošní ročník přinese něco nového, jiného! Můžete se těšit na tradiční festival v novém kabátě s mezinárodní účastí a pro všechny generace. Součástí festivalu bude také food festival Ochutnej Středomoří.


Farmářské trhy na náměstí

Kdy: sobota 26. srpna od 9.00
Kde: Mírové náměstí, Ústí Nad Orlicí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zveme Vás na farmářské a řemeslné trhy v Ústí nad Orlicí. Můžete si nakoupit čerstvé, kvalitní potraviny od regionálních farmářů, rukodělné a řemeslné výrobky od šikovných českých ručiček.

CHRUDIMSKO

Rozloučení s prázdninami

Kdy: neděle 27. srpna od 14.00
Kde: Klášterní zahrady Chrudim
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Přijďte se společně s námi rozloučit s prázdninami. Den plný zábavy a soutěží. Program nabízí poníka, koníka, lukostřelbu nebo ukázku šermu.

Prázdninová expedice

Kdy: neděle 27. srpna od 14.00
Kde: Parket, Raná u Hlinska
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Rádi bychom Vás i Vaše děti pozvali na akci rozloučení s prázdninami, kterou jsme nazvali "Prázdninová expedice". Program proběhne - Letní Parket Raná u Hlinska. Pro děti bude připraven zábavný program formou různých stanovišť, společné hry i závěrečný táborák. Také bude připraven stánek s drobným občerstvením včetně špekáčků na opékaní.

SVITAVSKO

ZAŽÍT MARTINŮ tak trochu jinak

Kdy: sobota 26. srpna od 10.00
Kde: Centrum Bohuslava Martinů a Městské muzeum a galerie Polička
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Hudba a život nejslavnějšího poličského rodáka Bohuslava Martinů tak trochu JINAK!

Slamák- Dožínkové a pivní slavnosti

Kdy: sobota 26. srpna od 14.00
Kde: Náměstí T.G.Masaryka, Moravská Třebová
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Kapely, minipivovary, dožínkový průvod, tradiční řemesla, pohádky a dílny pro děti, bohaté občerstvení - To je SLAMÁK 2023 Těšit se můžete a tradiční dožínkový průvod a vystoupení Hřebečského tanečního souboru, tanečního souboru Jitřenka a TS Ševčík.