Zářící vánoční lípa je specifická záležitost obce Dolní Roveň již mnoho let. První s tímto nápadem přišel, pokud se nepletu, bývalý zastupitel a organizátor kulturních akcí v obci pan Miloš Plecháček. Tradice žije dál a to je dobře. Přes nepříznivé počasí dorazila obrovská síla občanů obce, kteří touto akcí významně přeřadili na předvánoční pohodový čas.

V sobotu 2.prosince začala Vánoční výstava v sokolovně, kterou s pílí a láskou připravují místní zahrádkáři. Každý, kdo do sokolovny zavítá, musí ocenit tu spoustu práce, která za tím vším je. Však zahrádkáři, základní škola, mateřská škola i další vystavovatelé na přípravě výstavních prostor makali každý den, již od úterního odpoledne. Klobouk dolů, my návštěvníci se můžeme tou krásou kochat po oba víkendové dny.

V Polabinách se 1. prosince rozsvěcel vánoční stromeček. Je krásný, vkusně ozdobený.
FOTO, VIDEO: V Polabinách se rozsvítil vánoční stromeček. Podívejte se

No, a aby toho nebylo málo, součástí výstavy je i doprovodný program. V sobotu odpoledne dorazili do Rovně manželé Jitka a Josef Kudrnovi z Trusnova se svým loutkovým divadlem Kozlíček. Kudrnovi? Jasně, nemýlíte se, jsou to skutečně manželé, kteří doma v Trusnově provozují Staročeské muzeum. Pohádka O Budulínkovi byla moc hezká a já se přiznám, po nějakých padesáti letech jsem měl zase možnost něco podobného vidět! V neděli odpoledne zpestřily výstavu vánoční koledy v podání souboru Bašapa. A v neděli navečer bude osvícen i betlém u kostela v Horní Rovni a rozsvícen vánoční strom v Litětinách u zvoničky. Adventní čas v Dolní Rovni prostě nemá chybu!

Jaromír Pýcha, Dolní Roveň

Vánoce Vánoce přicházejí…Zdroj: Deník

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!