Již jedenáctý ročník angličtinářského klání jménem Agyslingua probíhal během posledního únorového týdne a opět jsme se mohli těšit z vysokého zájmu o účast v této soutěži, která se poprvé uskutečnila v on-line prostředí a odrážela ústřední téma této doby.

Ve třech kategoriích (A2, B1 a B1+) soutěžilo 73 žáků 8. a 9. tříd ZŠ především v Pardubickém kraji, kteří porovnávali své jazykové dovednosti - schopnost čtení a porozumění textu či mluvenému projevu. Druhým úkolem bylo nahrát pětiminutové video s odpověďmi na zadané otázky – jakési zamyšlení nad současnou covid situací a on-line výukou. Výkony posuzovaly dvě nezávislé komise, tudíž v rámci kategorií byli jednotliví žáci hodnoceni šesti angličtináři Agysu, kteří byli postaveni před zapeklitý výběr díky vyrovnaným výkonům soutěžících.  Na základě on-line rozhovoru s vybranými pěti finalisty z každé kategorie vzešli vítězové. Ti obdrží poukazy na Cambridge zkoušky na Agysu, jakož i slevu na školném, pokud se tam rozhodnou nastoupit, zatímco první tři v kategorii A2 získají přístup k přípravnému kurzu na přijímací zkoušky. V neposlední řadě se mohou tito žáci těšit i na dárek v podobě volného přístupu k jazykovému procvičování od firmy Mnemory, originální nákrčníky z dílny naší šikovné kolegyně a věcné ceny od našich partnerských vydavatelství Cambridge University Press, Oxford University Press a Bridge Publishing.

Všem partnerům, včetně Magistrátu města Pardubice a Cambridge Center Frýdek Místek, nesmírně děkujeme za podporu. S prázdnou neskončí nikdo, všichni zúčastnění se za své výkony a odvahu mohou těšit na balíčky s překvapením, které by měly dorazit v následujících dnech. Možná však nejdůležitější je vědomí, že i v této době je možné najít si užitečnou zábavu a získat cenné zkušenosti. Věříme, že se příští rok znovu sejdeme v hojném počtu a tentokrát snad už opět naživo.

Daniela Rawsthorne

Anglické gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Pardubice