Zajímá vás, co jedli Kelti a jak si jídlo připravovali? Pak vyrazte 21. nebo 22. srpna na akci s názvem Keltská bašta do Keltského skanzenu Nasavrky. Kromě toho, že si odnesete spoustu informací, můžete zde také keltské pochoutky ochutnat a inspirovat se receptem, který využijte i v současné kuchyni. Prohlédnete si navíc i to, jak Keltové žili a v jakých domech bydleli.

„Na návštěvníky čeká hned několik zastávek, na kterých budou připraveny keltské pokrmy, společně se naučíme, jak vařili naši předkové a uvidí také, jak Keltové uměli hodovat a užívat si života,“ přibližuje za organizátory Vladimír Saifr. Brány Keltského skanzenu budou otevřeny po oba dny od 9 do 17 hodin, program bude probíhat od 10 do 16 hodin. Na návštěvníky čeká přednáška na téma stravování v době železné, komentovaná prohlídka skanzenu, ochutnávka keltských nápojů.

Ve skanzenu budou tři stanoviště, na kterých bude možné ochutnat keltské pokrmy. Na jednom z nich se bude opékat jehně a návštěvníci jej budou moci ochutnat. Další zastávka bude vonět medem. Kromě medových dobrot, které ochutnáte, si poslechnete přednášku na téma včely v pravěku. Na poslední zastávce nahlédnete do keltské kuchyně. Vyrobíte si a ochutnáte keltské placky, připravíte si chutné kaše, pomazánky a čaje.

Linda Vojancová