Na úvod to bude zastavení v letovisku Misssurina, odkud sjedeme do Cortiny. Z passo Falzarego vyjedeme na vyhlídkový vrchol Lagazuoi v nadmořské výšce okolo 2700 m. Po krátké túře na úplný vrchol přejedeme na Passo di Pordoi, z něhož vystoupáme na vyhlídku do údolí pod nejvyšší horu Dolomit Marmoladu.

Italské Dolomity

Druhým dokument navážeme průjezdem jihozápadní částí pohoří směrem k severovýchodu. Zastavíme se opět na Paso di Pordoi a následovat bude túra v oblasti vyhlídkového vrcholku Lagazuoi.

Třetí část začíná prohlídkou Brixenu, kde se podařilo vypátrat domek, v němž trávil dobu vyhnanství K. H. Borovský. Pak jsme vyjeli na náhorní plošinu skupiny Sella a prošli jí až pod vrchol Piz Boe. Po krátkých zastávkách v letovisku Araba a na Passo Falzarego, jsme se cestou do Cortiny vydali ke skalnímu útvaru Cinque Torri, česky Pět věží v sousedství fotogenické hory Averau. Nádherné počasí a s ním i dohlednost, tady umožnily nasnímat jedinečné záběry.

Ve čtvrtém dokumentu přijíždíme k horám u jezera Lago di Londro. Auto pak necháváme nad Missurinou a na celodenní túru se vydáváme pod skupinu hor Drei Ziennen. Po vystoupání k chatě Auronzo tato Tři cimbuří, což je překlad názvu téměř třítisícovek, obcházíme velkým okruhem ze severní strany, kde se nabízejí úžasné pohledy, které se podařilo do filmu zaznamenat.

Jaroslav Novák