Povím vám pohádku. Bylo nebylo…

Byl jeden chátrající zámek a jedna princezna Inéz, která jednou jela náhodou okolo, viděla zámeckou ruinu a ihned se zamilovala. Spolu se svým manželem Jamesem Cusumano zámek koupili a udělali z něj přepychový hotel.

Dnešní neoklasicistní podoba zámku ze 17 století pochází z 19. století. Původně byl trojkřídlý, jedno křídlo bylo na začátku 20. století zbořeno.

Když Inéz zámek poprvé uviděla, mnoho z něj nezbývalo. Býval zde sklad a zámek léta chátral. Pro Inéz to byla láska na první pohled a zatoužila vdechnout bývalému šlechtickému sídlu Thun Taxisů nový život. Brzy měla jasnou vizi ,jak bude zámek vypadat.

Původní dochované zařízení – schodiště, zábradlí, kachlová kamna – bylo restaurováno a doplněno novými prvky a novým zařízením v převažujících barvách zlaté a bílé. V přízemí se nacházejí tři sály – Čajový, Divadelní a Talířový. V prvním patře zvaném Patro světa je 24 pokojů, zařízených ve stylu Evropa, Amerika, Orient.

Ve druhém patře zvaném Křídlo času jsou pokoje nazvané podle měsíců nebo osobností, které na zámku pobývaly. Například Mark Twain, který navštívil Thun Taxise roku 1899 nebo Rainer Maria Rilke.

Ve třetím patře, na vrcholu věže je Andělský pokoj. Každý pokoj je jinak a originálně zařízený.

V přízemí je restaurace Piano Nobile, která je špičkou mezi českými restauracemi a každý rok se pravidelně dostává v hodnocení na přední příčky. Vaří zde kuchař, který vařil na francouzském velvyslanectví a dokonce pro marockého krále. Využívá původní receptury Thun Taxisů a vaří i podle rodinné kuchařky současného majitele, Američana, jehož rodina pochází z Itálie.

Místní specialitou je čaj, tajný nápoj ze sedmero bylin ze Svatojířského lesa.

I okolní příroda stojí za pozornost. Povídá se, že ve Svatojířském lese se zrodily houby. A tak zámečtí hosté v houbařské sezóně dostanou proutěné košíky a vyrazí na houby.

V zámku jsou lázně, v zámecké laboratoři se vyrábí přírodní kosmetika Mcely Bouquet.

Zkrátka zámek má co nabídnout.