Spolu s dalšími 40 českými reprezentanty, kteří se od 19. do 23. dubna 2023 utkali v konkurenci více jak 700 závodníků z 31 evropských zemí o medaile na letošním mistrovství Evropy ve sportovním taekwondu ITF, odjel do italského Jesolu i Jáchym Šubrt.

Jáchym, který 10 let cvičí každé úterý a čtvrtek taekwondo ITF v Pardubicích – Polabinách IV (www.pardubice.taekwondo.cz), byl nominován do sportovního boje do 65 kg a do týmu mladších juniorů. A právě z týmových soutěží si Jáchym při své reprezentační premiéře přivezl zpět do Pardubic hned dvě bronzové medaile, a sice z týmových technických sestav a ze sportovního boje.

Fotbalové derby Pardubice-Hradec Králové zaplnilo stadion.

Celkově naši reprezentanti na letošním mistrovství Evropy po vynikajících jak individuálních, tak i týmových výkonech vybojovali 19 zlatých, 13 stříbrných a 22 bronzových medailí. Umístili se na 3. místě za Řeckem a Ukrajinou.