Ve středu 13. března zavítal do Kulturního domu města Holic a Africkém muzea Dr. Emila Holuba divadelní soubor Horáckého divadla z Jihlavy, který přijel do Holic u příležitosti první čtené zkoušky nové vznikající divadelní hry Velkolepá expedice Emila Holuba. Jak už název napovídá, děj bude spojený s životními a cestovatelskými počiny našeho slavného rodáka.

Volba místa pro „první čtenou“ byla tedy jasná. Inscenační tým a herci si vybrali právě Holubovo muzeu, aby se lépe dostali do kontextu Holubovy doby, jeho práce a výprav do Afriky. K tomu jim také pomohl odborný výklad dlouholeté pracovnice Afrického muzea Jitky Koudelkové, která s návštěvníky sdílela nejen fakta, ale také mnoho zajímavostí a příběhů z Holubova života.

Divadelní hra spojí loutkové divadlo a činohru. Představení bude určeno menším divákům, ale i dospělí si přijdou na své. Pod režijním vedením Jiřího Lišky se v hlavní roli Emila Holuba v různých podobách představí celkem pět herců Horáckého divadla. Premiéra hry je naplánovaná na 19. 5. a uskuteční se v netradičním prostředí jihlavské ZOO.

Barbora Vohralíková