Čeká Vás bohatá nabídka výrobců regionálních potravin, farmářů a dalších producentů. Počet prodejních stánků se daří neustále rozšiřovat, proto věříme, že nabídka bude opět velmi zajímavá. Těšit se můžete opět na sladké i slané pečivo, mléčné výrobky, kozí i kravské sýry, vejce, bio zeleninu, různé druhy masa, bylinky, sadbu, květiny, bezlepkové potraviny, marmelády, sirupy a mnoho dalšího.

„Naším záměrem je, aby se farmářské trhy staly místem, kde se mohou lidé spolu potkávat a strávit společně příjemný čas. Jsou otevřeny všem, kdo milují dobré jídlo, kvalitní výrobky a rádi poznávají možnosti, které náš kraj nabízí. Srdečně zveme nejen dospělé návštěvníky, ale i ty nejmenší," říká jedna z organizátorek akce Míla Špráchalová.

Nedělní nebe na Pardubicku.
FOTO: Supercela na Pardubicku. Nejdřív nádhera na nebi, pak děsivá bouře

Pro malé návštěvníky bude připravena tvořivá dílnička ve spolupráci s Farmou Převýšov, která se zabývá chovem drůbeže, králíků, koz a dalších zvířat. Děti se dozví, jak taková farma vypadá, jak farmáři o zvířátka pečují, aby jim u nich bylo dobře a poskytly nám pak to nejchutnější maso. Pracovat budeme hlavně s přírodními materiály. Každý si bude moci vyrobit svoji vlastní malou farmu, umístit do ní vybraná zvířátka a připravit jim správné krmení. V praktické krabičce si ji může odnést domů na hraní.

Především díky podpoře našich partnerů a prodejců bude doprovodný program opět pro všechny zdarma. Pohodovou atmosféru znovu doplní živá muzika. Přijďte zažít skutečné farmářské trhy, podpořit regionální farmáře a výrobce a užít si fajn dopoledne. Více informací najdete na webu www.trhyvpardubicich.cz. Těšíme se na Vás!

Jana Cvejnová