Srdečně Vás zveme na nové farmářské trhy, které se budou konat s podporou města Pardubice od 27. dubna každou druhou sobotu na třídě Míru u památníku Jana Kašpara, vždy od 8.00 do 12.00 hodin. Přijďte se podívat a podpořit lokální farmáře a výrobce.

Trhy budou výjimečné nejen širokou nabídkou místních produktů, ale i zajímavým doprovodným programem pro děti. Budou mít možnost nahlédnout do života farmářů, podívat se, jak se farmáři starají o půdu, pěstují zeleninu, květiny, chovají dobytek. Ve tvořivých dílničkách si děti budou moci vyzkoušet některé činnosti, také si sami něco vyrobit a odnést domů. Díky spolupráci s našimi partnery budou dílničky a doprovodný program vždy zdarma.

V okolí nové pavilonu znovu vypukli stavební práce.
Na pět týdnů se lidé musí připravit na změny v pardubické nemocnici

První trhy 27. dubna budou ve znamení květin. Dozvíte se, jak se u nás pěstují udržitelným způsobem řezané květiny a v čem jsou lepší než ty dovozové. V připravené dílničce si děti budou moci uvázat vlastní kytici nebo vyzdobit květináč s muškáty, které jim doma budou dělat radost celou sezónu.

Organizátoři slibují téměř 25 prodejních stánků. Těšit se můžete na čerstvé maso, vejce, křupavé pečivo, zeleninu, bylinky, mléčné výrobky, domácí pesta, sladké dobroty a další lahůdky. Posedět můžete nad šálkem poctivé kávy přímo z pražírny či ochutnat některou z bylinných limonád.

Univerzita Pardubice zbourá část bývalé továrny Telegrafia, je ve špatném stavu.
Z Pardubic zmizí další historický symbol. Telegrafii nahradí univerzitní fakulta

Akci pořádá společnosti Sproki s cílem obnovit tradici farmářských trhů v centru města. „Přijďte se podívat s celou rodinou, bude to moc příjemná akce. Pevně věříme, že se nám společně podaří vytvořit místo, kde se budeme rádi a pravidelně potkávat“, zvou návštěvníky hlavní organizátorky Lenka Cvejnová a Míla Špráchalová.

Lenka Cvejnová

Mohlo by vás zajímat: Pardubice mají nový skvost. Ocelová socha se leskne na louce pod zámkem

Zdroj: Turistické a informační centrum Pardubice