S ohledem na současnou mimořádnou situaci se však uskuteční až o rok později – v pátek 18. a v sobotu 19. června 2021. „S velikou lítostí jsme nuceni přesunout letošní ročník Folkového Chvojení na příští rok. Snažili jsme se být optimističtí, ale situace se pro hromadné akce nevyvíjí tak, jak jsme doufali. Po dlouhém přemýšlení nad našimi možnostmi, s přihlédnutím k návštěvnosti festivalu okolo 1.000 osob, jsme uznali, že se v danou chvíli jedná o nejlepší možné řešení. Nezapomenutelná atmosféra festivalu nám všem bude chybět, ale my věříme, že se v příštím roce podaří navázat na tradici v plné síle,“ říká předseda pořádajícího spolku Přátelé slunovratu Ivan Kurtev.

Pro příští rok (18. a 19. 6. 2021) zůstane dramaturgie festivalu zachována.

„Přesun do tohoto termínu se nám podařilo vyjednat se všemi obsazenými umělci. Proto můžeme nabídnout držitelům vstupenek, kteří se rozhodnou ponechat si je pro příští rok, totožné obsazení, a to dokonce i v příslušných festivalových dnech,“ zdůrazňuje Ivan Kurtev.

„Návštěvníci se tak mohou těšit na špičky české folkové, country a trampské hudby, ale i mladé hvězdy,“ podotýká šéf pořádajícího spolku.

Zatím nikdy na festivalu nechyběli legendární Žalman & Spol. a spolupořádající kapela Marien, která je na Chvojně tak trochu doma. „Jedním z lákadel pátečního programu bude Robert Křesťan s Druhou Trávou či velký comeback velkého hlasu – Lenky Slabé. V sobotu přivítáme například královnu české country Věru Martinovou, zpívajícího právníka Ivo Jahelku či kultovní formace AG Flek, Neřež nebo seskupení Rangers – Plavci, které se na hudební scéně pohybuje už 56 let. Uslyšíme též nekompromisní bluegrass v podání živelného Copu, ale také třeba slovenské Rolničky či jihočeské andělské trio Epydemye,“ láká příznivce dobré muziky Ivan Kurtev.

„Předprodejní sít Ticketmaster, která prodává vstupenky na Folkové Chvojení, má velmi férový přístup a poskytla nám plnou podporu. Vstupenky tedy zůstávají v platnosti, dokonce se prodávají dál – už na příští rok. Předprodejní sítí však přesto budou osloveni e-mailem všichni zákazníci, kteří si zakoupili lístky online, s tím, že je mohou vrátit do termínu 30.6.2020, nebo si je mohou ponechat jako platné na příští ročník,“ vysvětluje šéf pořádajícího spolku.

„Pouze malý počet zákazníků si zakoupilo vstupenky na prodejních místech fyzicky. Ty nemáme možnost oslovit, ale mohou se obrátit na prodejní místo, kde si lístky zakoupili, pokud mají zájem je vrátit,“ říká Ivan Kurtev.

„Ještě jednou se všem omlouváme za vzniklé komplikace, ale aktuální situace nám nedávala žádnou jinou smysluplnou možnost, jak celou situaci vyřešit. Přejeme všem hlavně hodně zdraví, sil a optimismu a děkujeme za podporu, vstřícnost, ohleduplnost a vzájemný respekt. Všichni se už teď těšíme na setkání v lepších časech, na Folkové Chvojení 18. a 19. června 2021,“ uzavírá Ivan Kurtev.

Přátelé slunovratu z.s. (pořadatel festivalu)