Není to ještě ani měsíc, co jsem byl v Moravanech na halovém turnaji fotbalových špuntů. Repete jsem si dal v neděli 25. 2. 2024. Hráli tam i fotbalové naděje z Rovně, tak proč ne.

Osm týmů si to rozdalo systémem každý s každým, aby konečné pořadí bylo následující:

1. Moravany, 2. Chroustovice, 3. Luže, 4. Rosice n. L., 5. Dašice, 6. Roveň, 7. Ostřešany, 8. Stolany.

Zápal, nadšení a touha vyhrát. To bylo vidět při každém zápase. Organizačně vše šlapalo jak po drátkách, rozhodčí Jarda Lukas st., Jakub Turek a Petr Horák pískali s citem a přehledem, nikdo se nezranil, i když nějaká ta slzička sem tam ukápla.

Prezentace letounu EMBRAER KC-390 na pardubickém letišti.
Armáda rozjela modernizaci pardubického letiště. Cestujícím dovolenou nepřekazí

Divácká obec, převážně z řad rodičů či prarodičů, fandila ve vší slušnosti a přátelé, občerstvení to bylo opět vynikající! Takovou nabídku za lidové ceny jsem fakt dlouho neviděl. Tak až se zase bude v Moravanech hrát, vyrazte tam za zaručeně čistou kopanou, nebo třeba jen tak - za vynikajícím občerstvením.

Přiznám se, tentokrát jsem tam nebyl do konce. V 15:00 hodin totiž začínalo atraktivní prvoligové televizní utkání SK Slavia Praha - FK Pardubice, které jsem si přece nemohl nechat ujít. Přesto jsem si vedle borců z Rovně vyfotil i domácí naděje a taky tým SK Luže, které jsem považoval za potencionální vítěze… Moc jsem se nemýlil.