Sobotní Noc divadel byla určitě lákavá příležitost pro všechny milovníky divadla. Například, naše Východočeské divadlo v Pardubicích nabízelo velice atraktivní noční kulturní menu, které navazovalo na večerní divadelní představení. Jenže. Homo sapiens může být někdy nejen člověk moudrý, ale občas i člověk drobet líný… Mrazivá sobotní noc nás odradila a tak vyhrála nedělní odpolední nabídka scény Hronovická. Liduščino divadlo nabízelo nejen dětem krásný kus, Princezna Koloběžka. Jelikož jsme v podání souboru principálky Ludmily Razímové již v lednu 2020 viděli v Holicích skvělou Velkou poštovní pohádku, neváhali jsme ani minutu.

Pro naší vnučku, ale i pro nás, prarodiče téměř seniorského věku, bylo zhlédnutí pohádky v předadventním, odpoledním čase příjemným pohlazením po duši v tomto krásném čase a zároveň blbé době. Divadlo bylo opět perfektní, příště určitě vyrazíme zas! Pokud čistě náhodou naopak, toto krásné divadlo pro děti, nedorazí třeba i k nám, do Dolní Rovně. Tam by teoreticky mohlo dorazit i další super divadlo pro děti, které již k nám mělo přijet v době kovidové, Divadlo Marka Dobrodinského. Jestli mne znáte, nepřekvapí vás, že jsem o tom s paní principálkou Liduškou poklábosil…

No, když už jsem tam byl a pěkné nedělní odpoledne měl, pár obrázků se souhlasem paní Lidušky jsem v Hronovické rovnou pořídil. Samozřejmě bez blesku, abych početné přítomné diváctvo ani trochu nerušil. Drobná poznámka na závěr? Představení mělo spát, pro děti ideální délku a já v pohodě stihl být doma na zahajovací televizní zápas MS v kopané mezi Katarem a Ekvádorem… Hezké dny, přátelé!

Ing. Jaromír Pýcha, Dolní Roveň