Nadcházející víkend budou Pardubice patřit Sokolu. Členové tohoto slavného spolku, který letos slaví 160 let od založení, se do města sjedou z celé republiky, aby si společně zacvičili a ukázali, že nezahálí ani mezi slety.

Pardubice získají na tento víkend přídomek „sokolské“. Stanou se totiž cílem cesty několika tisíc sokolů z celé republiky. Ti se do města proslaveného perníkem a dostihovým závodištěm „sletí“ na akci SokolGym, která je největší sokolskou akcí v mezi sletovém období. Původně se měl SokolGym konat v loňském roce, ale kvůli protiepidemickým opatřením byl přeložen na letošek.

Bude to už třetí zastavení této akce – minulý týden se konala v Brně a před měsícem v Plzni. Někteří členové Sokola se účastní všech tří akcí SokolGym. Společným cílem všech účastníků i organizátorů je ukázat, že i v době mezi Všesokolskými slety, konají se jednou za šest let, se v Sokole stále intenzivně pracuje a cvičí. Nejbližší slet je plánován na rok 2024.

Centrem všech aktivit v Pardubicích bude enteria aréna, kam se na pestrou škálu vystoupení může přijít podívat kdokoliv. Vstupné je dobrovolné. Podívejte se, co vás v enteria aréně čeká (sobota vpodvečer a večer).

Součástí programu jsou i volejbalové a florbalové turnaje. Do volejbalu se zapojí mládežnické týmy, florbalové bitvy svedou jak sokolské naděje, tak dospělí. Turnaje se odehrají v areálu T. J. Sokol Pardubice I, na adrese Jiráskova 29.

Nejen sportem a hromadnými skladbami živ je Sokol a proto organizátoři na neděli připravili výlety po Pardubicích – „Zážitkové Pardubice“. Nahlédněte do programu celých Sokolských Pardubic a najděte si, co vás nejvíce zaujme.

Budeme rádi, když se za námi přijdete podívat. A nezapomeňte, že sokolové se zdraví Nazdar! Takže když je potkáte, můžete je takto pozdravit. Stránka věnovaná projektu https://sokol.eu/sokolgym-pardubice.

Jiří Reichl