"Babičkou" Tesly Pardubice byla firma Telegrafia, která vznikla již v roce 1919. Pro Pardubice druhé poloviny 20. století se Tesla stala pojmem a fenoménem.

Když v devadesátých letech pardubický závod zkrachoval, byla to pro mnohé Pardubáky rána. Když jde nyní zchátralý areál k zemi, cítí spíš nostalgii. Za přibližně 70 let existence závodem prošly tisíce zaměstnanců.

Jedním z nich byl i Jiří Jedlička z Holic, který se v Tesle v Pardubicích učil v letech 1969 až 1972 mechanikem. Potom dálkově vystudoval střední ekonomickou školu a ve starém závodě v areálu Kyjevská pracoval v obchodním úseku, v odbytu a zásobování. „Moc rád na ty roky vzpomínám. Byli jsme skvělá parta, jezdili jsme společně na výlety, pořádali jsme akce pro děti,“ zavzpomínal na práci v pardubické Tesle. 

Luboš Jeníček

Ve fotogalerii se můžete naposledy projít areálem Tesla v ulici Kyjevská. Budovy mizí,  vzpomínky však ne. Také se v myšlenkách rádi vracíte k Tesle? Pracovali jste v tomto podniku, nebo dodnes opatrujete některý z výrobků? Napište nám na e-mail pavlina.roztocilova@denik.cz, těšíme se na vaše vzpomínky a fotografie. Děkujeme.