Po roce 1989, jako by se s vinicemi roztrhl pytel. Co jsem viděl, tak "nové" jsou v Kutné Hoře u chrámu Sv. Barbory, na svahu proti hospitálu v Kuksu a v Praze podél Starých zámeckých schodů. Zda-li v Pardubicích - netuším.

Po stopách slavných filmů: Všichni dobří rodáci a Návrat ztraceného ráje.
Stopy známých filmů v našem kraji: Všichni dobří rodáci a Návrat ztraceného ráje

Úderem třinácté hodiny začal na zámku v Pardubicích 26.ročník festivalu vína. Večer navazovala vinařská noc. A druhý den, asi jako úlitba, NEvinný festival. Festival vína bez vína? Dokument je z odpolední části, kdy festival začínal. Koštování vín a vyhlášení nejlepších. Nejsem takový znalec, abych poznal, které víno je jaké a které víno je onaké. Faktem ale zůstává, že v poslední době mají moravská vína v Evropě výborný zvuk. A dobrý zvuk má asi i Pardubický festival vína. Počet vystavovatelů tomu nasvědčuje. Tradice zavazuje a je třeba ji opečovávat.

Charitativní běh pro tříletého Filípka, který se narodil s velmi vzácným genetickým onemocněním. Na start se letos postavilo rekordních 270 běžců.
Filípek se narodil se vzácným onemocněním. Pomohli mu i běžci z Pardubic

A pak se obloha začala zatahovat. Sluníčko ustoupilo jiným variantám počasí. Sbalil jsem se, ukončil návštěvu festivalu v očekávání deště. To se také stalo. Otevřel jsem si lahvinku červeného a degustoval při tvorbě tohoto příspěvku, když bubnování na parapet oznámilo déšť. To už bylo dodegustováno a šel jsem spát.

Jaroslav Černý