Další ročník závodů v hasičském sportu "O pohár starostky obce Dolní Roveň" je za námi. Z domácích družstev chyběl SDH Litětiny, ale byla to paráda, při které se bavili mladí i jejich dříve narození rodiče. Štafety a požární útok stanovily pořadí kategorie mužů 1. HR, 2. DR. 3. Komárov. U žen to bylo tak, že zvítězil Komárov, 2. HR B a třetí HR A. Ženy Komárova zvítězily i zásluhou mistryně ČR v hasičském sportu Aničky Bendové! Že se jablko neodkulilo daleko od stromu ukázali přímo v akci i její rodiče. Na akci byl přítomen i náměstek starosty Okresního svazu hasičů, nechyběl profík Ing. Tomáš Kubín, který je zároveň velitelem okrsku či starostka okrsku Ing. Zdeňka Dušková.

Hlavní rozhodčí jsem poznal podle toho, že měla píšťalku. Byla jí Iva Vančurová, která věnuje spoustu svého času výchově hasičského mládí. U stolku rozhodčích pak zasedla mimo jiné i Leona Binková, funkcionářka hasičů i členka rady OÚ. Zdravotní zabezpečení celé akce zajišťovala paní doktorka Dobiášová se svou dcerou, mezi nejvíce vyhledávané pochutiny patřil Roveňský hamburger a klobása, která nikdy nezklame.

Já osobně se těchto akcí pravidelně nezúčastňuji, ale musím jen a jen chválit zápal, dobrou náladu i to, jak je pro mladé tento sport zajímavý a mají o něj enormní zájem. Super akce, doufám, že brzy opráší putovní pohár paní starostky i fotbalisté a po nějaké té odmlce si to o něj zase rozdají kluci z Rovně a Litětin.

Jaromír Pýcha, Dolní Roveň