Svěcený pan mistr Jaroslav se zjevil v andělském doprovodu kousek od Dolní Rovně. Hráli jste někdy fotbal? A zahrál Vám při něm někdo na housle? V pekle byste se nejraději viděli, když to z opatrnosti řeknu slušněji. Zahraje-li vám však v komorním prostředí na mistrovské housle mistr svého oboru, a zahraje-li v chrámu plném zlatých andělů i všech svatých, potom prožijete v přímém přenosu úžasný pocit, že se nacházíte přímo v samotném ráji.

Skutečným rájem našeho podvečera se ve čtvrtek dne 5. 5. 2022 stal nádherně rekonstruovaný kostel Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži. Na programu byl „Večer pro dva ve třech“ v podání mistra houslí, Jaroslava Svěceného, doprovázeného na klavír váženou a milou kolegyní Lucií Tóth. K tomu herečka dejvického divadla, Zdeňka Žádníková Volencová pořad famózně okořenila svými procítěnými autorskými básněmi i hrou na příčnou flétnu. Skvělý nápad, večer plný nádherné hudby Antonína Dvořáka, Johannesa Brahmse, Sergeje Rachmaninova nebo George Gershwina v kouzelném propojení s autorskou poezií. Večer vztahových mikropříběhů a lásky v mnoha podobách. Emoce slov šla ruku v ruce s energií vycházející z nadčasových, libozvučných melodií.

Mistr Jaroslav Svěcený společně se dvěma živými bytostmi rodu andělského, prostě kulturní zážitek se vším všudy, pro všechny i ty náročné. Nechyběl v této době potřebný humor ani nadsázka. Koncert se uskutečnil v rámci programu 17. ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Vysvědčení pro interprety? Potlesk vestoje! Na závěr jedna věta hlavního interpreta večera, cituji: „Šiřme, podporujme, organizujme kulturu, bude taková, jakou si ji uděláme, a to v jakékoliv době…Jako starší OSVČ o tom něco vím.“

Skvělá akce, vyprodáno bylo, bohužel, ne všichni zájemci se mohli této nádherné akce zúčastnit osobně. Přátelé, znáte to, když už jsem tam byl, pár obrázků i pro vás jsem tam pořídil. Samozřejmě se svolením hlavního interpreta, pana Jaroslava Svěceného. Jak říkám já, a já nekecám, pan mistr dokáže svou hudbou rozdávat radost plnými náručemi a vedle toho dokáže svým umem zázračně léčit!

Pane Jaroslave, obrovský dík, jménem všech. Kurňa, mistře, hrejte, hrejte a hrejte! My všichni lidé dobré vůle vaši osobní a milou terapii v této době moc a moc potřebujeme, vyhledáváme a obdivujeme! Na housle z fotbalu zapomeneme, ale na ty vaše určitě ne. Jen tak dál, hudba ve vašem podání má prostě logiku!

Jaromír Pýcha, Dolní Roveň