V sobotu jsem vyrazil do Chroustovic. Místní fotbalový SK totiž slavil 90 let. Plakáty lákaly na pohodové odpoledne na hřišti – zábavný program pro děti i dospělé, večerní posezení s hudbou, dobroty z grilu a udírny, fotbalová utkání všech věkových kategorií. Vrcholem oslav bylo ocenění zasloužilých členů, včetně pana Břetislava Zahálky, bývalého ředitele Masarykovy ZŠ v Dolní Rovni, bývalého hráče i trenéra domácích.

Zlatým hřebem programu se stal zápas SK Chroustovice – Sigi Team. Hosté přijeli se sestavou plnou zvučných jmen. Namátkou Maier, Vízek, Siegl, Poborský, Otepka, Matušovič, Panenka, Jakub Kohák, Sagvan Tofi a další. Padlo celkem 14 gólů, konečný výsledek 7:7 a spokojenost všech, hráčů i diváků. Aktéři se ochotně fotili s diváky i v průběhu zápasu. A o koho byl při focení největší zájem? Jednoznačně o Jakuba Koháka.

Já tam byl, foťák jsem měl, tak pokud se chcete podívat, máte možnost nasát atmosféru. Vstupné bylo dobrovolné, odhaduji cca 500 diváků a občerstvení nemělo chybu… povedené oslavy!

Jaromír Pýcha, Dolní Roveň