Na žádost hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického přepravili vojáci 14. pluku logistické podpory nevojenský humanitární materiál do budovy zámku v Bystrém na Svitavsku, který bude sloužit pro případné zabezpečení nouzového ubytování uprchlíků z Ukrajiny. Logistici přepravili z Pardubic postele a další materiál, které před časem vyřadila v rámci pravidelné obnovy Nemocnice Pardubického kraje. Vykládku materiálu z několika kontejnerů zabezpečili vojáci ze 141. zásobovacího praporu z Pardubic ve spolupráci s dobrovolnými hasiči SDH Bystré a obyvateli Bystrého. 

Přidáváme také aktuální zprávu Ministerstva obrany ČR a Armády ČR o výstavbě humanitání základny na Slovensku (Zdroj: mocr.army.cz)

Česká republika vyslala na Slovensko vojáky, aby vybudovali základnu poskytující humanitární pomoc uprchlíkům z Ukrajiny prchajícím před ruskou agresí. Armáda České republiky na základě urgentní žádosti slovenské strany vyslala v pondělí 7. března 2022 vojáky 14. pluku logistické podpory k výstavbě a zabezpečení chodu humanitární základny pro ukrajinské uprchlíky. Tábor s kapacitou 400 osob vojáci postaví nedaleko Liptovského Mikuláše. Zabezpečí služby a sociální vybavení, zatím je jeho využití plánováno na třicet dnů s možností prodloužení.

Dvě skupiny vozidel s vleky vyjely z Pardubic a Lipníku nad Bečvou. Logistický materiál, především stany, sociální kontejnery a elektrocentrály, poskytují 141. a 143. zásobovací prapory z Pardubic a Lipník nad Bečvou a 142. prapor oprav Klatovy.