Minulý rok, hned začátkem července, jsem se byl podívat v rámci dne otevřených dveří v Horní Rovni na přístavbu základní školy. Dnes, tj 27. 8. 2022 byl zase den otevřených dveří v rekonstruovaných prostorách bývalých dílen ZŠ, které jsou předělány a připraveny pro Včeličky, děti mateřské školy. Rekonstrukcí dojde k potřebnému navýšení stávající kapacity školky. Co určitě stojí za zmínku, s rekonstrukcí se začalo v dubnu letošního roku a vše, včetně veškerého papírování kolem, je hotovo. Kdo v poslední době něco málo budoval určitě ví, proč o tom mluvím a co to obnáší.

Potkal jsem se při té příležitosti se sympatickou a stále usměvavou ředitelkou MŠ, paní Lenkou Hájkovou, novými paními učitelkami, se starostkou obce paní Ivou Vinařovou a s Ing. Milošem Horákem, místostarostou obce. Zastihl jsem i pár rodičů s natěšenými dítky. Musím konstatovat, že všichni byli vesměs spokojenými návštěvníky. Utrousil jsem bezpředmětnou poznámku, že je škoda toho, že děti už na ZŠ nemají jako my již v osnovách praktické dílny. Pan místostarosta mě vyvedl z omylu a ukázal mi, společně s paní starostkou, dílny, které sousedí s novými prostorami MŠ a prošly rekonstrukcí zhruba před třemi lety. K mému překvapení a potěšení, jsou dokonce vybaveny keramickou pecí.

Při odchodu padlo moje oko vedle na hřiště s umělou trávou i školkovou zahradu, která byla též nedávno upravována, doplňována a byl na ní přebudován zahradní domeček. Přes plot jsem ještě ke všemu juknul i na sousední dominantní sokolovnu, jak pokračuje rekonstrukce střechy.

Po zajímavost, někteří účastníci dnešního dne otevřených dveří se s nadsázkou ptali, zda proběhne taky den otevřených střech… Není to tak dávno, kdy v celé budově sokolovny byl rekonstruován rozvod elektřiny, vody, sociálek apod. Nedávno byl též rozšířen příjezd za sokolovnu u Petráňových se všemi dalšími úpravami přilehlého okolí. Když jsem jel kolem ZŠ na střeše spojovací chodby opravoval plechování Míra Sháněl. Vše, co jsem v rychlosti vyjmenoval, je s podpisem Obec Dolní Roveň. Přestože jsem se původně chtěl podívat jen do MŠ, znovu jsem si na vlastní bulvy ověřil, že naše obec nespí v šípkovém pralese, ale že postupně a cílevědomě pracuje na vylepšení komfortu života našich občanů. 

Ing. Jaromír Pýcha, Dolní Roveň