V roce 2024 oslaví Gymnázium Dr. Emila Holuba v Holicích 70. výročí od svého vzniku. V čase adventním dne 14. 12. 2023 se v prostorách této nádherné školy, která je hlavním střediskem středoškolské vzdělanosti regionu Holicko, uskutečnila tradiční, přitom zcela mimořádná a výjimečná kulturní akce, která jako by již pomalu, ale jistě předznamenávala nádherné, kulaté výročí příštího roku.

Adventní večer měl díky sponzorům parádní scénář. Školní pěvecký sbor pod vedením Mgr. Michala Hrocha svým profesionálním vystoupením a neošoupaným repertoárem sklidil obrovský aplaus početného publika. Absolventka místního gymnázia, Edita Slabá, je mladou talentovanou výtvarnicí. Svými obrázky i nádherným kalendářem poodkryla barvy své duše, představila své dílo i techniku malby. Přítomné potěšila svou účastí i maminka Edity, malířka václava Macků. Národ sobě, Národní divadlo Holicím, asi tak bych předznamenal mimořádnou hlavní část krásného večera. Vystoupení operní sólistky Národního divadla paní Hany Jonášové za doprovodu varhaníka a klavíristy Josefa Popelky bylo skvělé a vysloužilo si na závěr potlesk diváků vestoje! Skladby jako Ave Maria, Aleluja – Amen, Spi, spi neviňátko, Narodil se Kristus Pán a další navodily nejen pravou adventní atmosféru, ale přímo zahřály u srdce a daly přítomným zapomenout na každodenní trable a starosti.

Helena Vondráčková koncertovala 7. a 8. prosince v Pardubicích. Oba koncerty byly vyprodané.
Helena Vondráčková okouzlila Pardubice. Podívejte se na fotky z koncertu

Paní ředitelka gymnázia, Mgr. Andrea Daňková, poděkovala všem přítomným, všem organizátorům i zúčastněným, popřála všem pevné zdraví a připomněla podstatnou věc, že jako každým rokem bude dobrovolné vstupné z této akce odesláno na konto Adventních koncertů České televize. A aby byla informace úplná, doplním, že se vybralo a na charitativní účely poputuje nádherná částka 10 698 Kč. Co bych jako přítel škol, především té naší, Masarykovy základní školy v Dolní Rovni, která nedávno oslavila devadesát let své budovy, a právě Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích, dodal závěrem? Bravo, jen tak dál!