Není to tak dávno, kdy zpěvačka Helena Vondráčková na TV Nova okouzlila a zároveň potěšila celý národ svým vystoupením v pořadu Český slavík. Ve dnech 7. a 8. 12. 2023 dorazila do Pardubic se svým koncertem Helena show 23, který beznadějně vyprodal po oba dny Congress Centrum Paláce Pardubice. Nejsem novinář, ale dokážu si představit, že přítomní profesionální zástupci tisku použijí v titulku u reportu z této akce některé ze slov legendární, fantastická, úžasná, báječná, okouzlující, nestárnoucí, boží, prostě naše Helena.

Večer plný nádherných hitů doplnily i písně z jejího nového alba Tvrdohlavá. Chytila jsem na pasece motýlka, Sladké mámení, Dvě malá křídla tu nejsou, Vzhůru k výškám, Lásko má já stůňu, Dlouhá noc a ještě další pecky, takže dalšího komentáře by už ani nebylo třeba.

Ilustrační foto
Pardubické divadlo v počtu návštěvníků opět překonalo hranici sto tisíc

Je to neuvěřitelné, ale Helena Vondráčková září na pódiu již od roku 1964 a tudíž jí fandí již několik generaci! Kapela Charlie band, sborové kolegyně Lenka Kopecká a Zuza Ďurdinová, choreograf, tanečník a především mistr světa ve stepu Tomáš Slavíček, to byl výborný ansámbl scénáře, který dotvořil báječnou atmosféru. Diváci byli doslova unešení a nadšení, jejich projevem díků byl závěrečný standing ovation. V sále si mohli zakoupit knihu, CD i další upomínkové předměty, lovci autogramů a selfíček chápali, že chřipkové období není pro tyto atrakce úplně ideální. Zklamáni však byli, že jim paní Helena neprozradila svůj tajný recept, na základě kterého ona osobně mládne!

Po koncertě jsem měl možnost popovídat si srdečně s majitelem pořádající MM agentury Praha, panem Martinem Michalem, manželem paní Heleny Vondráčkové. Připomněli jsme si fotbalový zápas Roveň – Amfora Praha z roku 1999 s výsledkem 1:3, ve kterém jsme proti sobě nastoupili na hřišti jako soupeři. Martin Michal chytal v brance a jediný gól mu tehdy vstřelil František Mikuláš, jednu z branek hostů pak legendární František Veselý, jehož nedožitou osmdesátku jsme si tento týden připomněli. Pan Michal uvedl, že stále za Amforu hraje a spolu s Frantou Veselým kopali společně do pozdního věku za TJ Jíloviště.

Pardubický Grand projde zásadní rekonstrukcí.
Pardubický Grand se na dva roky zavře. Oživit ho má restaurace a moderní obchody

Zeptal jsem se, zda neuvažovali o tom uskutečnit tento koncert v pardubické enteria aréně. Pan Michal odpověděl, že takové ambice naplnit velkou halu neměli. Škoda, já jsem přesvědčen, že by hala praskala ve švech!

Přátelé, když jsem měl to štěstí být mezi návštěvníky koncertu, požádal jsem pořádající agenturu o umožnění zachytit nějaké ty momentky z této neopakovatelné akce v Pardubicích. Svolení jsem dostal, takže máte-li zájem, nasajte trochu té báječné atmosféry alespoň prostřednictvím přiložených obrázků.

Navzdory kritice se výstava Světla vyprávějí stala hitem, láká návštěvníky ze širokého okolí.  Jen za první měsíc ji navštívilo téměř 20 tisíc návštěvníků.
Pardubáci kritizovali výstavu světýlek. Za měsíc přilákala téměř 20 tisíc lidí

Vážená a milá paní Heleno, byla jste skvělá, nadchla jste všechny v sále, pro které jste odstartovala zaručeně šťastnou dlouhou noc. Přejeme Vám stálé, pevné zdraví, ať vám to stále tak krásně zpívá ještě alespoň třicet let. A příští rok vám ze srdce všichni přejeme nějaký ten zasloužený triumf v Českém slavíkovi! Jste skvělá. Díky, že jste!

Srdečně a s úctou sepsal Ing. Jaromír Pýcha, Dolní Roveň