Balóny nad Chrudimí

Je pátek podvečer. Počasí se nějak divně chová. Bude akce, nebude akce? Aviatici se však sjíždějí. Nějakou dobu postávají, mezi sebou se dohadují, vypouští testovací balónky. Na mobilech rozjíždějí aplikace obrazující povětrnostní situaci.

A najednou je v dálce na obloze vidět konkurenční balón. Jako by to byl povel k započetí akce, na kterou se přišlo podívat hodně lidí. Je rozhodnuto. Vytahují se složené balóny, startují fukary a naplňování balónů horkým vzduchem začíná. Všech sedm balónů se připravuje k letu. A mezi nimi se proplétají diváci, maminy s kočárky a každý na mobil si všechno zblízka fotí. Je to paráda.

Generál Řehka (na horní fotografii vpravo) navštívil pardubickou posádku. Zavítal k logistikům, na Správu letiště a do Centra leteckého výcviku.
Generál Řehka navštívil Pardubice. Logistici mu předvedli techniku

Za půl hodiny se první balón vydává na svoji pouť vzduchem. A vzápětí další a další. Doprovodné ekipy nakládají fukary a další zbylé propriety. Brzo naberou směr předpokládaného přistání. Letos se to větrům povedlo a balóny nabraly směr nad Chrudim a tak Chrudimákům bude stačit pootočit hlavy vzhůru a balóny zahlédnou.