„Návštěvníci budou moci nahlédnout pod pokličku života zvířat na farmě. Zároveň se mohou těšit i na zajímavý doprovodný program,“ uvedla Jolana Štěpánková, ředitelka Apolenky a současně předsedkyně správní rady Koalice nevládek Pardubicka (KONEP).

 „Tato akce je vítanou příležitostí k prezentaci veřejně prospěšných aktivit jednotlivých neziskových organizací široké veřejnosti,“ sdělila senátorka a místopředsedkyně správní rady Koalice nevládek Pardubicka Miluše Horská.

 „Společně s neziskovými organizacemi chceme dát dětem i dospělým možnost strávit společně volný čas aktivním a smysluplným způsobem,“ řekl radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

MIXLE V Piksle i Týbrďo divadlo!

O dobrou náladu se bude starat kapela MIXLE V Piksle, což je unikátní projekt členů populární pardubické skupiny Vypsaná fiXa pro děti. Pohádku perníkovou, šípkovou a červenou zahraje Týbrďo divadlo!

„Nebude chybět ani malování na obličej, králičí hop, lukostřelba, ukázky dravců, agility a celá řada aktivit pro děti,“ prohlásila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

Hravé odpoledne.Hravé odpoledne.Zdroj: Farma Apolenka

V Apolence budou k mání i nejrůznější produkty od regionálních výrobců. Občerstvení zajistí Bistro Chlívek. Koalice nevládek Pardubicka a spolek Apolenka tuto akci pořádá s podporou Pardubického kraje a projektu Komunita pro komunitu. Vstupné bude činit symbolických 30 korun na osobu.

Tomáš Dvořák