Letošní sezóna Českého hudebního tábora mládeže se po dvou letech vrací do rekreačního zařízení Tramtáryje (býv. Radost) u Horního Jelení na Pardubicku v termínu 1.8. - 8.8.2020.

Pandemie onemocnění covid-19 zasadila vážnou ránu našim plánům na letošní sezónu, která měla být nejdelší v táborové historii a nakonec se z plánovaných 26 dní na dvou místech „scvrkla“ na pouhých 8 dní pouze v Horním Jelení. Slibně se rozvíjející zahraniční účast vzala za své, a tak se letos budeme muset obejít nejen bez zahraničních studentů, ale i dirigentů a lektorů. Očekáváme účast 90 studentů ve věku od 7 do 18 let pouze z České republiky.

Poprvé v historii tábora tak budou oba táborové orchestry pod taktovkami českých dirigentů. Dechový orchestr bude řídit dirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR plk. Václav Blahunek, PhD. a smyčcový orchestr bude hrát pod taktovkou dirigenta orchestru VŠCHT Praha, Dominika Landsingera. Kromě orchestrů budou účastníci ve věku od 10 do 19 let během prvního srpnového týdne zdokonalovat svůj um v souboru zobcových fléten, pěveckém sboru, kytarovém souboru a oddělení klavíru a harfy.

Sezóna bude zvláštní i v tom, že kvůli hygienickým opatřením Ministerstva zdravotnictví, které byly vydány pro pořadatele letních dětských táborů, bude muset být většina koncertů účastníků neveřejná a budou pouze streamovány na internetu.

Jedinými veřejnými vystoupeními tak budou závěrečné koncerty, které budou probíhat již jako hromadná akce v sousedství rekreačního zařízení Tramtáryje v sobotu 8. srpna od 9:30. Naše největší hudební tělesa, kterými jsou tradičně mládežnické symfonické orchestry, se představí na závěr programu od 15:00.

Ing. Josef Kušička, ředitel společnosti Český hudební tábor mládeže