„Pozvání zazpívat si s kapelou Pirate Swing Band mě moc potěšilo,“ nechala se slyšet opora slavného semaforského souboru, který letos slaví 60. narozeniny. „Tuším, že hudební setkání s Pirate Swing Bandem bude jedinečné. Spojuje nás přece naše oblíbená muzika,“ poznamenala Jitka Molavcová.

„Od dětství miluji hudbu Jaroslava Ježka. Dodnes zpívám písničky s texty Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Můj táta miloval jazz a díky němu jsem se zamilovala do Louise Armstronga a Duka Ellingtona. To mně bylo asi 11 let,“ zavzpomínala hvězda Semaforu, která bude jedním z exkluzivních hostů pořadu Pirate Swing Band Gala. Ten se uskuteční 7. prosince v pardubickém Kulturním domě Hronovická (kde vznikne i stupňovité hlediště) a 11. prosince v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis a lístky na oba koncerty jsou už nyní v prodeji v obvyklých předprodejích.

„S Piráty si kromě skladeb od Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha střihnu také slavnou píseň Hello, Dolly, kterou jsem poprvé slyšela ve 13 letech v podání Louise Armstronga. Ani ve snu mě tehdy nenapadlo, že si ve stejnojmenném muzikálu zahraji a zazpívám titulní postavu Dolly Leviové na velké scéně Hudebního divadla v Karlíně,“ prohlásila zpěvačka, herečka a multiinstrumentalistka, jež za její ztvárnění získala dokonce prestižní Cenu Thálie za rok 1996.

„S Piráty nezapomeneme ani na písničky Jiřího Šlitra a Suchého,“ zdůraznila jedna z nejvýraznějších osobností tuzemské kulturní scény, která si i díky svému komediálnímu talentu vysloužila přezdívku „Klaun v sukních“.

Na východ Čech se Jitka Molavcová vrátí moc ráda. „V Pardubicích a Hradci Králové jsem zažila mimořádná představení s filharmonií v titulní dramatické roli barokního melodramatu Jiřího Antonína Bendy Ariadna na Naxu. Byl to pro mě hluboký zážitek, na který se nezapomíná,“ dodala s tím, že věří, že podobné dojmy zažije i při galakoncertech s Pirate Swing Bandem.

Jiří Ševčík