Hudba především

Podle pořadatelů je hudba ale stále tím hlavním důvodem, proč festival navštívit. „Chceme nabízet zajímavou alternativu nebo pop, neopomíjejíce kvalitní místní hudbu. Páteční program láká na rapery ze skupiny Mutanti hledaj východisko a ikonu české elektronické scény Ventolina. Hlavními hvězdami sobotního programu je brněnská stálice Poletíme? a pražské alternativní duo Kalle, které letos získalo již třetí cenu Anděl. A ti, kteří si rádi zaskáčou, si pak užijí třeba pardubické kapely Dukla vozovna a Volant, táborské zoopunkery Peshata nebo comeback basketbalistů z kapely SlamerBanger,“ vyjmenovává hlavní hvězdy festivalu další z pořadatelů Vilém Vinopal.

Doprovodný program míří na děti

A organizátoři nezapomněli ani na děti. „Spolupracujeme s organizací CEDR, o. p. s., která pomáhá duševně nemocným lidem. Na KARLA přivezou vlastní stánek s relaxační zónou, kde budou návštěvníci moci odpočívat a kde budou připraveny také aktivity pro nejmenší,“ přibližuje Vinopalova kolegyně Eva Bílková.

Festival KAREL 2023 se uskuteční ve dnech 18.–19. srpna 2023 v areálu Letní restaurace Machač u Pardubic Vstupné v předprodeji je možné zakoupit na webu festivalu www.kdejekarel.cz nebo přes GoOut za 550 Kč na oba dny. Nejsnadnější doprava na akci je vlakem z Pardubic nebo Hradce Králové (z obou stran se jede cca 10 minut), ale je možné použít i kola, koloběžky, tříkolky, stráguly nebo automobilu. Stanování je možné vedle festivalového areálu a je zdarma.

Spolek Továrna na čokoládu, pořadatel festivalu

Festival Karel - pozvánka.Festival Karel - pozvánka.Zdroj: archiv pořadatele