Kateřina Zemanová, která zastupuje Nadační fond prezidenta republiky ing. Miloše Zemana, navštívila koncem února Alzheimercentrum Pardubice.

"Po předchozí dohodě jsme předali dary ve formě dezinfekčních prostředků, dezinfekcí, krémů na ruce a drobného občerstvení pro pracovníky v první linii. Chtěli jsme těmito drobnými dary ocenit statečnou práci zaměstnanců, kteří se o své klienty v této složité době neúnavně starají a zajišťují jim potřebnou péči," komentoval účel návštěvy Kateřiny Zemanové Nadační fond prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a přísným hygienickým podmínkám, byla návštěva Kateřiny Zemanové zkrácena na nutné minimum a za dodržení přísných epidemiologických nastavení. „Podpory i pomoci si velice vážíme a děkujeme. Na slečně Zemanové bylo patrné, že je velmi empatická k problematice péče o seniory. Seznámili jsme ji s celkovým systémem fungování našeho centra a aktivizačními činnostmi, které pro naše klienty v rámci pobytové služby nabízíme,“ uvedla ředitelka Alzheimercentra Pardubice Eva Kunátová Holečková.

"Velice si ceníme času, který slečna Zemanová věnovala našemu pardubickému centru. Návštěva probíhala ve velmi příjemné, přátelské atmosféře“, doplnila generální ředitelka společnosti Alzheimercentrum Magdaléna Tarcalová.

Alzheimerova nemoc je chronické, progresivní onemocnění nervové soustavy. Pacienti trpící touto chorobou vyžadují osobní přístup 24 hodin denně, 365 dnů v roce. Alzheimerova nemoc je dnes nejčastější příčinou demence středního a vyššího věku. V současné době se odhaduje, že ve světě je téměř 47 milionu lidí trpících Alzheimerovou chorobou. V České republice se pak počet postižených odhaduje na 156 tisíc.

Alzheimercentrum v Pardubicích bylo pro klienty otevřeno v prosinci minulého roku.

Eva Kunátová Holečková