Pro zbytek světa netypický, ale pro naši Dolní Roveň již tradiční adventní strom, lípa, opět září od pátku 26. 11. 2021 do širokého okolí.

Ano, nastává advent, druhý v pořadí blbé doby covidové. Na objednávku, přesně hodinu před slavnostním rozsvícením, začalo chumelit.

Půl hodiny před začala vyhrávat všem duši hladící, famózní mládežnická kapela Bašapa, pod vedením kapelníka Františka Machače st., sbor pod taktovkou jeho dcery Evy zazpíval nádherné vánočně laděné písně a koledy. Z důvodů přísných nařízení letos chybělo tradiční zahřívací občerstvení, ale to nevadilo.

Paní starostka Iva Vinařová pozdravila přítomné a všichni kolem zapomněli alespoň na krátkou dobu na blbé časy. Nejen dětem, ale i dospělým zase v očích zazářila jiskra naděje při pohledu na mohutnost a sílu naší, české lípy, která svítí do okolí sebevědomě v dál.

Přátelé, mějte v rámci možností krásné poslední dny roku 2021 a věřte, že ten 2022 bude zase normální a krásný! Buďte zdrávi a jak i u nás v sokolovně říkal v roce 1980 neopakovatelný bavič Jarda Štercl: Buďte prostě fit! Jaromír Pýcha, Dolní Roveň