Příznivci klasické hudby v Pardubicích mají poslední možnost pořídit abonmá na další koncertní sezonu. Tu nadcházející zahájí pardubičtí filharmonici spolu s houslovým virtuosem Václavem Hudečkem trojicí koncertů Václav Hudeček 70, které se uskuteční v Sukově síni Domu hudby ve dnech 12., 13. a 14. září vždy od 19 hodin. Předplatné, které je zároveň i nejvýhodnější vstupenkou na tento i další koncerty sezony, se bude doprodávat už jen od pondělí 29. srpna do pondělí 5. září.

„Předplatné je nejvýhodnější vstupenkou na naše koncerty. V nabídce máme tzv. malý cyklus s pěti vybranými koncerty, velký cyklus se všemi deseti koncerty sezony i cyklus tří zábavných koncertů pro děti a rodiče. Všechny cykly jsou již z nadpoloviční většiny obsazeny těmi, kdo si předplatné vyřídili ještě před prázdninami. Kdo má zájem, a ještě tak neučil, tak má úplně poslední šanci v příštím týdnu. Doprodej abonmá již bude probíhat pouze po dobu jednoho týdne, a to od pondělí 29. srpna do pondělí 5. září, kdy se předprodej o půlnoci automaticky uzavře. Poté již bude spuštěn od 7. září prodej jednotlivých vstupenek na naše koncerty. Předplatné lze snadno pořídit online prostřednictvím webu kfpar.cz, případně také osobně v Domě hudby v kanceláři předprodeje v 1. patře,“ uvedla Kristina Šlaisová z oddělení předprodeje.

Zdroj: Youtube

„Známý český houslista oslavil v červnu tohoto roku významné životní jubileum, na což upozorňujeme i názvem koncertního programu Václav Hudeček 70. Zahajovací koncerty tak budou nejen slavnostním vykročením do dalšího roku krásné hudby, ale také naším dodatečným blahopřáním k mistrovým narozeninám. Na úvod zazní předehra z Mozartovy opery Únos ze serailu, která se odehrává v tureckém prostředí. Serail je totiž pojmem označujícím sultánův palác. Mozart se při psaní tohoto svého populárního singspielu inspiroval tureckou vojenskou hudbou a výsledkem je svérázná, přitom veselá hudba. Na úvod večera naprosto ideální. Následovat bude Dvořákův Koncert pro housle a orchestr a moll, při kterém se jako sólista představí náš host. Snad můžeme říct, že zmíněný koncert patří ke kmenovým skladbám jeho repertoáru, hrál jej už jako mladičký houslista a nesčetněkrát prezentoval tento poklad české hudby na světových pódiích. Pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka ještě zazní v druhé polovině večera Haydnova „Vojenská“ symfonie, která je charakterově blízká úvodní předehře,“ uvedla tisková mluvčí Andrea Žeravíková.

„Naše filharmonie spolupracuje s Václavem Hudečkem takřka po celou jeho profesní kariéru. Při provedení Dvořákova houslového koncertu jsme jej doprovázeli již v roce 1973 a nadále jsme se s mistrem potkávali na jednom podiu při různých příležitostech. Letos k nám zavítal i v rámci festivalu Pardubické hudební jaro a naposledy jsme jej tu měli v létě, kdy jsme měli tu čest s mistrem natočit několik minut do připravovaného dokumentu o jeho životě. Dokument Múzy Václava Hudečka bude premiérován na festivalu Zlatá Praha již 23. září,“ prozradila koncertní manažerka Vladislava Kopecká. 

Komorní filharmonie Pardubice