Městské slavnosti 6. a 7. října 2023 v Pardubicích

Jednou z hvězd Městských slavností Pardubice 2023 byla Petra Černocká, neboli Saxana. Známá tím, že v Pardubicích prováděla kouzla nejhrubšího zrna. Teda kouzla si přivezla s sebou. Do natočeného materiálu se vloudil třes v obraze. Až později jsem zjistil, že mi vedle stojící sousedka okopávala stojánek s kamerkou v rytmu písní "Saxany", který z jejich písní ani po letech nevyprchal. A jako "baba" vypadá Petra opravdu dobře. Možná by bylo potřeba trochu chvály přenést na manžela. Jako doprovod na dvanáctistrunku byl výborný.

Eliáš Holec a Michaela Holcová a jejich úlovky.
Eliáš a Michaela jsou šikovní mladí rybáři. Podívejte se na jejich úlovky

Ale jako je na obloze více než jedna hvězda, totéž patřilo i k Městským slavnostem. Třeba tělocvičitelky, mladé kostýmované mažoretky, neodolatelné dětičky, gymnastky na podiu i zavěšené na "lajntuchu", na kterém prováděly svoje kejkle. Velká přehlídková show automobilů značek Ford, Porche, Praga, Škoda, ale i motocyklů poháněných řemenem.

Dostatek atrakcí pro děti i dospělé dokresloval bezstarostný život v ty pardubické dny i noci. Stejně jako vloni zklamal průvod kočárů. Přivezl pouze představitele města. A navíc se na třídě Míru docela složitě vyhýbaly s linkovými autobusy. Pro to není chodník tím pravým místem.

Zlatým hřebem byl místo tradičního a očekávaného ohňostroje videomapping. No, kdo tam byl, a že lidí přišlo na obě promítání hodně, si udělal svoji představu. Zvědavosti, co to bude, bylo hodně.

Zdroj: Jaroslav Černý

A závěrem nesmím zapomenout na "catering". Musím ale říci, že příloha k masíčku tři bramboráčky jsou docela málo, naštěstí se daly dokoupit další. A asi jsem nebyl sám, kdo tak učinil, zvláště když chuť byla mňam mňam.