Tanec, hudba a gastronomie jsou klíčovými esencemi Mexika, odrážející jeho bohatou a pestrou kulturu, která nadchne pro svou jedinečnost. Na prahu jara bude i stejně unikátní mexická slavnost Fiesta Mexicana, kterou můžete navštívit 23. března 2024 od 17 hodin v Sezemickém domě.

Typickou kapelu Mariachi Azteca de Praga doplní svými precizně provedenými kostýmy a nastudovanými tanci Dvorana Dancers Praha. Během celé akce bude Bonté catering nabízet autentické lahůdky mexické kuchyně.

Pozvánka na akci.Pozvánka na akci.Zdroj: město Sezemice

Na Fiestě se nebude jen sedět –  můžete se nechat pozvat na výuku tance, stejně jako pozorovat celý čtyřhodinový program a vychutnávat si mexické jídlo. Můžete se těšit na tradiční rozbíjení Piňaty nebo ukázku tanců z nejrůznějších oblastí a krajů Mexika. V jednu chvíli se můžete nechat unést něžným tancem se svíčkami na hlavách a posléze typickým tancem s mačetami. Barevné kostýmy a dynamické pohyby tanečníků odrážejí bohatství a pestrost mexického kulturního dědictví. Nezaměnitelný hlas kytar, trubek a houslí vytvářejí spolu s emotivními vokály jedinečný zvuk kapely.

Hudba je srdcem Mexika a mariachi je jedním z nejznámějších hudebních žánrů spojených s touto zemí. Mexická kuchyně je odrazem úžasné směsice chutí a tradic. Spojení čerstvých bylinek, pikantního chilli a kukuřice tvoří základní ingredience pro autentická mexická jídla. Oslovuje chuťové pohárky a nabízí zážitek v plné škále jedinečných chutí.

Předprodej vstupenek je zajištěn v Městské knihovně Sezemice za 250 Kč, do 12 let 150 Kč. Na místě 300 Kč. První ochutnávka je v ceně vstupného. Srdečně zve město Sezemice, pořadatel unikátní akce.

Štefan Švestka, předseda kulturní komise v Sezemicích