Dne 27. 4. 2024 se na střelnici v Dolní Rovni konal již 20. ročník Memoriálu Václava Adamce ve střelbě na mysliveckém kole. Pořadatelem je tradičně Myslivecké sdružení Horní Roveň - Litětiny, předsedou je pan Petr Zamastil. Hlavním arbitrem a ředitelem závodů byl Ing. Vlastimil Zrůst.

Pro doplnění, borci Leoš Hlaváček a Luboš Adamec (syn pana Václava Adamce) byli v disciplíně střelba na skeet (což je velice podobná disciplína, jen má o jedno náročné střelecké stanoviště více než tento závod v Rovni) velice úspěšnými československými a českými reprezentanty, účastníci MS i olympijských her(!), střelci se trvalými, velice úzkými osobními vztahy k obci Dolní Roveň. Závodu se sice nezúčastnili, ale to nevadí.

Tragická nehoda u Sezemic na Pardubicku.
Tragická neděle u Sezemic. V černém BMW zemřel mladý cizinec

Dvacet borců z různých koutů republiky (např. Trutnov, Hlinsko, Ostřetín, Koldín) si to rozdalo na férovku. Mají můj obdiv. Já bych asfaltového holuba netrefil ani kdyby visel. A oni létají, na některém stanovišti i z obou stran najednou!

Krásný závod, výsledkovou listinu i momentky jsem zachytil. Pokud vás to zajímá, koukněte, fotil jsem to nejen pro sebe, ale i pro vás!