Současný úspěšný trenér fotbalového Slovácka, pan Martin Svědík, začínal svou aktivní fotbalovou kariéru v FC Loko Pardubice. Nejvyšší fotbalovou soutěž v kategorii mužů si zahrál především za FC Baník Ostrava (dále mj. Olomouc, Bohdaneč). Bohužel, jako hráč skončil kariéru předčasně ze zdravotních důvodů. Fotbal však miloval a dokonce poté chytal jako gólman v Srchu. I v Rovni.

Vzpomínám si, že jednou byla v Rovni při vzájemném zápase se Srchem velká mela, hráči, diváci, emoce až na půdu. Bylo to v době, kdy mezi skalní příznivce patřil např. pan Eigl st. či paní Čiháková, Fr. Jelínek a další. A pak disciplinárka, sešlo se nás tam asi šest dohromady z obou týmů (já byl tehdy předvolán jako předseda fotbalu v Rovni, ne že bych se pral), padly zasloužené tresty, i pro MS. Martin Svědík se stal následně úspěšným trenérem, v Pardubicích působil jako trenér v letech 2008 - 2013, poté odešel do Baníku Ostrava, nedlouho za ním i druholigový kanonýr David Petrus, dnes občan Dolní Rovně.

Zvládne FK Pardubice postoupit do bojů o nejoblíbenější fotbalový klub v Pardubickém kraji?
ANKETA DENÍKU: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub na Pardubicku za rok 2023

Do Rovně přijel Martin Svědík se svými svěřenci z FK Pardubice také dne 5. 6. 2010, tehdy slavili postup z divize a do Rovně přijeli rovnou z postupového mače podpořit své, tehdy céčko, které u nás kopalo mistrák OP. Veselo bylo!

Nápis na zdi v přiloženém obrázku je z té doby trénování v Pardubicích, je na zdi v ulici, kterou se přijíždí ke stadiónu Tesly Na Vinici, vyfotil jsem ho minulý týden. Martin Svědík letos v červnu oslaví krásné kulatiny (je stejný ročník jako roveňský srdcař Milan Meky Rojkovič!). Co myslíte, přežije tento nápis do té doby? Já myslím, že jo. A trenérovi Svědíkovi přeji hlavně pevné zdraví, a jednou možná taky zasloužené trenérské repre angažmá!

Mohlo by vás zajímat: V centru Pardubic se pohyboval muž se zbraní a kuklou na hlavě

Zdroj: Policie ČR