Dovolená. Ideální čas vyrazit někam za relaxem, pohodou i zábavou. Čtenář reportér to má podobně. A když už někde je, tak tam i pár obrázků pořídí a k tomu nějaký ten krátký komentář přihodí.

Praha je krásná a skýtá neskutečné turisticky zajímavé zážitky. Přitom se tam laik může potkat i s profíky. A o tom to právě dnes je. TIKI TAKA je pravidelný fotbalově - zábavný program televize O2 TV Sport a běží každé pondělí večer. Sleduji ho pravidelně a se zájmem. Připravuje ho sportovní redaktor Petr Svěcený a režisérem pořadu je pan Vojtěch Nouzák. A víte, co já mám společného právě s panem režisérem? Celý život fandíme stejnému klubu. Sešívanému týmu SK Slavia Praha. Proto slovo dalo slovo a já se vypravil dne 14. srpna na dvouhodinové natáčení tohoto pořadu. Hvězdná sestava hostů Petra Svěceného (Láďa Šmicer, Petr Švancara, Michal Kadlec, Jakub Kohák a Václav Chaloupka) byla zárukou toho, že se jednalo o jeden z nejlepších dílů poslední doby.

Návštěva mediálního domu Vltava Labe Media

Aby toho nebylo málo, využil jsem možnosti osobně poznat prostory mediálního domu Vltava Labe Media, sídlícího v moderním komplexu Aviatica v Jinonicích. VLM má ambici zaujímat pozici největšího mediálního domu v ČR se stabilními základy a širokým mediálním záběrem. Chce být leaderem na trhu v ČR v oblasti mediálních inovací, navazuje na tradici etické žurnalistiky, chce patřit mezi nejvyhledávanější zaměstnavatele. Do portfolia VLM patří i Deník.

Za zprostředkování možnosti navštívit tento mediální kolos jsem vděčný paní Pavlíně Roztočilové z Pardubického deníku, za provedení s odborným výkladem pak děkuji panu Janu Herzánovi a paní Vandě Topinkové, bylo to super! 

Miluji Prahu

Kdo chce, může nahlédnout do přiložené fotogalerie, přidal jsem tam pár obrázků i z klasické Prahy. Taky jsem stihl rozsvítit svíčku na Olšanských hřbitovech, kde má hrob pan Jaromír Komárek, filmový a divadelní fotograf, rodák z Dolní Rovně. O dvě uličky dál jsem se zastavil tradičně i u hrobu Jirky Schellingera. 

Miluji Prahu, ale taky jsem se musel trochu stydět za českou klasiku před některými, nevěřícně zírajícími zahraničními turisty. Byl jsem totiž i na projížďce lodičkou po tzv. pražských Benátkách. Byla to nádhera, vstupné pro dospělého je 440 korun, dítě 220 korun, s malým občerstvením a následnou možností ještě navštívit muzeum Karlova mostu. Potud paráda. Ale vystoupíte z lodičky, ve stejném prostoru nástupu a výstupu, chcete si před návštěvou muzea ještě odskočit na WC a pozor - za pouhé vycvrknutí zaplatíte sólo dvacku… Prostě česká klasika. V zahraničí jsou běžné bezplatné toalety. U nás? Pokud vyrazí na výlet lodí vícečlenná rodina, již se jedná o celkem podstatnou finanční částku, kterou ráda zaplatí. Ale ta nepodstatná dvacka, ta vás prostě naštve, principiálně je to špatně. Teda hlavně z pohledu cizinců, kteří neznají tuto naši českou klasiku. A k tomu si po zaplacení ještě na toaletu vystojí frontu.

Hezký zbytek léta!