V pátek jsem byl v enteria aréně a tleskal jsem tomu, že Král (Richard) dovedl hokejisty k prvnímu vítězství v předkole play - off. Super, dokázal to zopakovat i o den později a v mači borci s déčkem na prsou dali dokonce o jeden kus navíc. Super!

V sobotu 12. 3. 2022 jsem v Pardubicích měl tu čest vidět v noci hrad, který je kousek od Prahy, vyhlášený Kárlštejn! A věřte, cítil jsem se jako pan Petr Štěpánek (král Karel IV.). Prostě a jednoduše, nádherně. Nádherné dva dny (noci) pro venkovana s blbou náladou, prožité v našem krásném krajském městě. Tímto se zároveň omlouvám domácí TJ Sokol Roveň, že jsem se nedostavil na atraktivní přátelské utkání TJ Sokol Roveň - TJ Zdelov. Pár slov k tomu divadelnímu kusu muzikálového charakteru.

Přátelé, neváhejte a zajděte za kulturou do našeho nádherného VČD. Fantastické představení úrovně evropské ligy. Čekal jsem krásné představení, ale ono bylo super, téměř hyper krásné! Standing ovation (pozn. redakce: potlesk ve stoje) je toho jasným důkazem. Holky z krejčovny? Mají smůlu, že nežily v době Karla IV. Určitě by u něho dělaly na plný úvazek! Protože kostýmy byly prostě nádherné. Viděl jsem toto představení i na Kuňce a nelituji toho, že jsem si dal repete v divadle…

Možná ještě nějakou další návštěvu tohoto představení přidáme. Pro zajímavost, stejně jsme to měli s představením Jeptišky na Malé scéně. Já a fotky dnes? Vím, že se během představení fotit nesmí! Proto jsem na můj stařičký Samsung zaznamenal jen scénu před představením a stínově děkovačku. Takže jsem fakt při představení nefotil a doufám, že regule dodržel. Přátelé, kdo máte rádi dobré divadlo a nemáte rádi blbou náladu, neváhejte a nenechte si Noc na Karlštejně ujít! 

Jaromír Pýcha