Ochotníci v Trusnově chystají na letošní duben další premiéru divadelního trháku. Představení na motivy pohádky Jana Drdy Dařbuján a Pandrhola, ve kterém budete moci opět vidět v akci nejen Josefa Kudrnu III. a jeho manželku Jitku, která tento kus rovněž režíruje, ale třeba i Josefa Kudrnu IV. a prý dokonce v dětské roli už i Pepíčka Kudrnu V.

Proslýchá se, že na stromech tam právě v tomto čase porostou jitrnice a potůčkem poteče pivo proudem. Vím už, kdo bude hrát Dařbujána, Pandrholu či Smrťáka. Výborná volba, jednoznačně se máme na co těšit. Kdo v Trusnově jednou byl, tomu není už třeba povídat nic a pojede tam na divadlo zákonitě rovnou. Třeba i několikrát opakovaně, jako posledně nejmenovaný p. Miloš P. z Dolní Rovně.

Staročeské muzeum v Trusnově.
FOTOGALERIE: Manželé v malé obci na Pardubicku otevřeli Staročeské muzeum

Kdo tam ještě za kulturou nebyl, tak se klidně může nechat inspirovat představením Lucerny z roku 2015, nahlédnutím na obrázky z mimořádného vydání Roveňského poločasu z tohoto představení. Malá vesnička divadlem žije. Většina skvělých herců z Lucerny bude v akci opět a určitě se nám představí i některé nové tváře. Takže koukněte, jak to tam vypadalo, představte si, jak to asi vypadat může a v dubnu všichni hurá do Trusnova.

Ing. Jaromír Pýcha, Dolní Roveň