Vstupenky lze stále zakoupit tradičně, ideálně vyslat manželku a ta lístky zakoupí přímo na pokladně. Jelikož jsem už postarší člověk, tak jsem manželku zase jednou vyslal, aby vše podstatné zjistila, lupeny zakoupila, abychom následně vyrazili dne 16. 12. 2023 na „První poslední“ představení holických ochotníků.

Tři jednoaktovky, představení mělo spád a na rovinu musím přiznat, opravdu skvělou úroveň. Režie Pavel Hladík a Jitka Juračková, to už samo o sobě je záruka kvality! Drobnou pozornost převzala dlouholetá sledovatelka textu, paní Drahomíra Kašparová, zahrála si i úžasná, stále čilá a tím pádem věčně mladá, paní Libuše Straková, která má v rodném listě zapsán neuvěřitelný rok narození 1930!

Vánoční trhy na Pernštýnském náměstí otevřely už v sobotu 2. prosince. Ceny zůstávají podobné jako loni. Nově si lidé mohou dát i pořádné jídlo ve speciálním bistru.
Vánoční trhy: Hradec má kluziště, Pardubice atmosféru. Kde se vám líbí více?

V KD Holice aktuálně pobíhá nádherná výstava keramických děl pana Františka Juračky, který by v letošním roce oslavil nedožité sedmdesátiny. Když už jsem zmínil jména rodiny Juračkových, musím se zároveň omluvit za drzost sobě vlastní. Sice se svolením, ale pouze jako amatér jsem opět fotil. S vědomím toho, že to moc neumím, že budu fotit bez blesku, pod pódiem bez rušení ostatních diváků a taky, že budu fotit umění rodiny, která má ve svém středu úspěšného vědce, cestovatele, filmaře, horolezce, ekologa a taky profesionálního fotografa, Petra Jana Juračku, jehož obrázek se dostal nedávno na úvodní stránku prestižního časopisu National Geographic.

Asi jsem nepoučitelný, přesto, kdo máte zájem, koukněte a z přiložených obrázků se dozvíte vše potřebné a budete mít alespoň malou šanci připomenout si skvělé umění.