Ještě, než se všichni rozjedeme na prázdniny a dovolené, pozveme Vás na pravidelné farmářské trhy na třídu Míru v Pardubicích. Sejdeme se v sobotu 22.6. u sochy Jana Kašpara a budeme tu pro Vás od 8.00 do 12.00 hodin.

Už se stalo tradicí, že pro Vás, a hlavně pro děti, chystáme i zajímavý doprovodný program. Tentokrát to bude skutečně duši hladící. Naším partnerem budou iLi svíčky. Jejich majitelka Ilča je sympatická žena s krásnou energií, která se jen tak něčeho nezalekne. Že vyrábí svíčky, zjistí mnozí z vás až na druhý pohled. Na ten první, to může vypadat, že jde o krásné umělecké sošky. Ať už preferujete andílky, Buddhy nebo třeba keltské mystické motivy, u iLi svíček najdete vše. Hlavním materiálem je včelí vosk a veškeré přísady jsou přírodního původu, žádná zbytečná chemie.

Pro děti připravujeme oblíbenou dílničku. Budeme s nimi objevovat tajemství výroby svíček a jednu si také vyzkouší vlastníma rukama vytvořit. V krásném balíčku si ji odnesou domů a využijí ji třeba pro paní učitelku, jako poděkování ke konci školního roku. Nebojte se dorazit s maličkými dětmi i staršími parťáky, věříme, že si to užijí všichni. Díky spolupráci s našimi skvělými partnery může být doprovodný program opět pro všechny zdarma.

Kromě toho Vás čeká bohatá nabídka výrobců regionálních potravin, farmářů a dalších producentů. Budete moci nakoupit kvalitní maso, čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu, kávu, cukrářské výrobky, vejce, kozí i kravské mléko, sýry, jogurty, květiny a mnoho dalšího. Pohodovou atmosféru znovu doplní i živá muzika. Přijďte zažít skutečné farmářské trhy, podpořit regionální farmáře a výrobce a užít si fajn dopoledne.

Farmářské trhy následně čeká krátká letní pauza, znovu se spolu potkáme na třídě Míru v sobotu 17. srpna.

Lenka Cvejnová a Míla Špráchalová