Judistka Julie Zárybnická z pardubického klubu Daitó Ryu si přiváží skvělý úspěch v podobě pátého místa na Mistrovství Evropy juniorů, které proběhlo v Praze 16. 9. 2022. Po bronzové medaili Adama Kopeckého jde o další z velkých úspěchů české juniorské výpravy.

Julie Zárybnická v prvním zápase turnaje hladce porazila chorvatskou závodnici Kulic Karlu na chvat ouchi gari a touto výhrou postoupila do čtvrtfinále. V něm narazila na slovinskou závodnici Koren Niku, s níž svedla vyrovnaný zápas, který vyšel vítězně po krásném kontrachvatu pro Julii. V semifinále ji čekala reprezentantka ze Španělska a aktuální mistryně světa, se kterou bohužel prohrála a čekal ji tak boj o třetí místo. Závodnice z Izraele nasadila rychlý chvat, který si Julie nepohlídala a s turnajem se rozloučila krásným 5.místem.

Julie Zárybnická, která studuje na pardubickém sportovním gymnáziu pod vedením Martina Šarocha, má za sebou vydařenou sezonu. V letošním roce získala třikrát 1. místo na Evropském poháru juniorů v Praze, Poznani a Aténách a druhé místo na Evropském poháru v Lignanu.

Martin Šaroch