Prvním letošním titulem uvedeným v areálu Za vodou na pravém břehu Labe v Pardubicích bude dánské drama Chlast (začátek promítání v neděli . Šestnáctou sezónu mělo původně již v pátek odstartovat promítání dokumentu o Miloši Formanovi. Dokumentarista a režisér Miloslav Šmídmajer, který měl divákům představit snímek o Formanovi, ale i nově vznikající dokument o životě a dílu východočeského architekta Josefa Gočára, přijede do Pardubic až 17. července.

Podívejte se na program na konec června a na červenec.

27/6 neděle Chlast, drama, Dánsko, 2020, 117 min, režie: Thomas Vinterberg (T)

28/6 pondělí Cesta zpátky, drama, USA, 2020, 108 min, režie: Gavin O'Connor (D)

29/6 úterý Na nože, komedie, USA, 2019, 131 min, režie: Rian Johnson (D)

30/6 středa Psí kusy, animovaný, Kanada, 2019, 87 min, režie: Kevin Johnson (D)

1/7 čtvrtek Stehlík, drama, USA, 2019, 149 min, režie: John Crowley (D)

2/7 pátek Eva Nová, drama, Slovensko / Česko, 2015, 106 min, režie: Marko Škop

3/7 sobota Tenet, akční, USA / Velká Británie, 2020, 150 min, režie: Christopher Nolan (T)

4/7 neděle Godzilla II Král monster, akční, USA, 2019, 132 min, režie: Michael Dougherty (D)

5/7 pondělí Čaroděj ze země Oz, muzikál, USA, 1939, 101 min, režie: Victor Fleming (T)

6/7 úterý Judy, životopisný, Velká Británie, 2019, 118 min, režie: Rupert Goold (T)

7/7 středa Scoob!, animovaný, USA, 2020, 94 min, režie: Tony Cervone (D)

8/7 čtvrtek Western Stars, dokumentární, USA, 2019, 83 min, režie: Bruce Springsteen (D)

9/7 pátek V síti, dokumentární, Česko, 2020, 100 min, režie: Barbora Chalupová, Vít Klusák

10/7 sobota Duše, animovaný, USA, 2020, 107 min, režie: Pete Docter, Kemp Powers (T)

11/7 neděle Joker, krimi, USA, 2019, 122 min, režie: Todd Phillips (D)

12/7 pondělí Zvětšenina, drama, Velká Británie, 1966, 111 min, režie: Michelangelo Antonioni (T)

13/7 úterý Vincentův svět, komedie, USA, 2015, 104 min, režie: Doug Ellin (D)

14/7 středa Čarodějnice, komedie, USA, 2020, 106 min, režie: Robert Zemeckis (D)Imagine uvádí

15/7 čtvrtek Tanec v temnotách, muzikál, Německo USA, 2000, 140 min, režie: Lars von Trier (T)

16/7 pátek Miloš Forman: Co tě nezabije…dokumentární, Česko, 2009, 224 min, režie: Miloslav Šmídmajer

17/7 sobota 1917, drama, USA / Velká Británie, 2019, 119 min, režie: Sam Mendes (T)

18/7 neděle Wonder Woman 1984, akční, USA, 2020, 151 min, režie: Patty Jenkins (D)

19/7 pondělí Casablanca, drama, USA, 1942, 102 min, režie: Michael Curtiz (T)

20/7 úterý Argo, drama, USA, 2012, 120 min, režie: Ben Affleck (D)

21/7 středa Sněžná mela, animovaný, Kanada, 2019, 92 min, režie: Aaron Woodley (D)

22/7 čtvrtek Rytíři spravedlnosti komedie, Dánsko, 2020, 116 min, režie: Anders Thomas Jensen (T)

23/7 pátek Havel, životopisný, Česko, 2020, 105 min, režie: Slávek HorákKYB uvádí

24/7 sobota Gentlemani, akční, USA / Velká Británie, 2019, 113 min, režie: Guy Ritchie (D)

25/7 neděle Dokonalá lež, drama, USA, 2019, 109 min, režie: Bill Condon (D)

26/7 pondělí Kdo se bojí Virginie Woolfové?, drama, USA, 1966, 134 min, režie: Mike Nichols (T)

27/7 úterý Gran Torino, drama, USA / Německo, 2008, 116 min, režie: Clint Eastwood (D)Alicante Travel a Jiří Mádl uvádějí

28/7 středa Pojedeme k moři, komedie, Česko, 2014, 90 min, režie: Jiří Mádl

29/7 čtvrtek Zlato, drama, USA, 2016, 120 min, režie: Stephen Gaghan (D)

30/7 pátek 3Bobule, komedie, Česko, 2020, 101 min, režie: Martin Kopp

31/7 sobota Země nomádů, drama, USA / Německo, 2020, 108 min, režie: Chloé Zhao