Sobota 8. ledna v Dolní Rovni. Pohodový den. Ve čtvrtek bylo Tří králů, venku drobet přituhlo a bílý poprašek připomenul, že je leden. Zahrada zaslouženě odpočívá, avšak fotbal nespí! Televize na placeném kanále (jak jinak, když se vše dělá pro propagaci sportu mládeži…) TVO2 vysílá přenosy ze zimní Tipsport ligy.

Prvním přenosem byl mač Bohemians Praha – Sparta Praha B 2:0. Srdce fotbalových fandů na Holicku určitě zaplesalo ve druhé půli, když do hry v rudém dresu nastoupil Daniel Horák, který s fotbalem začínal v Holicích a jeho děda byl vyhlášeným hospodským z Litětin! Dan na podzim hostoval ve slovenké lize, v týmu Pohronie Žiar nad Hronom. Jeho dnešní výkon byl příslibem, rozehrával standardky z levé strany, takže doufám, že se můžeme těšit, že pod vedením trenéra Michala Horňáka se Dan brzy rozehraje a naváže na svůj dosud jediný prvoligový start v dresu Sparty proti Ostravě. Pár obrázků focených z obrazovky přikládám.

Těsně před koncem fotbalu i k nám dorazili tři králové v rámci každoroční Tříkrálové sbírky. Jejich krásný zpěv potěšil duši, věřím, že nejen u našich dveří. Veliký dík za takovouto bohulibou činnost, která slouží ku prospěchu dobré věci!

Tato sobota byla rovněž i ve znamení sčítání ptactva. Takže jsem nějakou tu fotku pořídil. Ptáčky jsem sice nepočítal, protože bych se nedopočítal, ale u nás na zahradě převažují tradičně vrabci a sýkorky. Zahlédl jsem i sojku a několik strakapoudů, kterým se líbí v sousedových ořešinách, které každodenně navštěvují. Takže taková byla jedna lednová, pohodová sobota.

Jaromír Pýcha, Dolní Roveň