Charitní dobrovolníci pomáhají s provozem v asistenčním centru, pro děti je připraven koutek na hraní, pro čekající jsou k dispozici nápoje a občerstvení. Jak řekla Marie Hubálková, ředitelka pardubické Charity: „Vzhledem k tomu, že provozujeme Sklad potravinové pomoci, mohli jsme v prvních chvílích sáhnout do našich zásob a potřebné ihned přivézt. Děkuji všem, kteří od neděle do skladu v Pichlově ulici nosí potraviny, abychom mohli lidem při čekání nabídnout kromě naší podpory i pití a jídlo. Pro dnešní den je vše potřebné ve středisku k dispozici, přesto budeme rádi za darování především nápojů a potravin určených k okamžité spotřebě, abychom byli připraveni na sílící příliv lidí prchajících před válkou.“

Ve Skladu potravinové pomoci v Pardubicích v Pichlově ulici 1573 od neděle pracovníci Charity a dobrovolníci přijímají potraviny a nápoje denně od 10 do 19 hodin.  Sbírka v tuto chvíli není časově omezena a je vyhlášena do odvolání.

Ze skladu v Milheimově ulici v Pardubicích vypravili o víkendu příslušníci sborů dobrovolných hasičů z okresu Pardubice šest dodávek s pomocí do krajského skladu v České Třebové, další čtyři míří přímo k ukrajinským hranicím.
Pardubice pomáhají. V současné době jsou nejvíce potřeba obvazy a dezinfekce

Pardubická Charita ráda přijme například výživy pro děti, slané i sladké drobnosti pro malé i větší děti, trvanlivý chleba, paštiky, dále pitíčka pro děti, slazené i neslazené nealkoholické nápoje, instantní kávu, jednorázové kelímky na studené a teplé nápoje.

Pro pozdější pomoc uprchlíkům v charitním skladu rádi přijmou také trvanlivé potraviny pro přípravu jídel a hygienické potřeby pro děti i dospělé a drogerii. V tuto chvíli jsou však prioritou potraviny a nápoje pro okamžitou spotřebu.
Jan Lohynský