Ale chci začít velkým zklamáním. Při návratu z Prahy jsme si naplánovali kulturní zastávku v Přelouči.

Předpokládali jsme, že toto město je kultuře zaslíbené, vždyť například dne 16. 9. 2023 se zde konal již 29. ročník předávání cen za dabing Františka Filipovského, slavného rodáka tohoto města. V kostele sv. Jakuba Většího se konal v neděli odpoledne mimořádně zajímavý koncert ve výrazně hvězdném obsazení uspořádaný společností Tanellno pod záštitou starosty města Přelouče, pana Martina Šmída.

Vysoké Tatry 2012.
Úžasné Slovensko: Výhledy byly pro cestovatele největším zážitkem

Laik zřejmě netuší, ale odborník, který si přečte plakátky s malým curriculum vitae účinkujících a programovou náplň uzná a pochopí. K tomu když ví, že kostel disponuje vzácnými varhanami, které ovládané prsty i pedály skutečného mistra svého oboru, pana Josefa Popelky, dokážou pozitivně rozeznít nejen budovu kostela, ale i jeho sluncem zalitého okolí. To samé platí i o hlasu trubky pana profesora Vladimíra Rejlka.

No a hlasy operních pěvkyň, paní Hany Jonášové a paní Noemi Erby, ty rezonovaly v srdcích a mysli nadšených posluchačů ještě hodně dlouho po skončení koncertu.

Odlehčovací služby Červánky fungují pro vaše blízké od pondělí do pátku a s dopravou domů.
Charitní odlehčovací služby v Mikulovicích pomáhají rodinám. Nabízí dopravu domů

Proč jsem napsal do úvodu, že chci začít zklamáním? Je to jednoduché. Zklamaný jsem byl malým zájmem návštěvníků z Přelouče a okolí. Když jsem si vybavil „natřískanou“ sokolovnu při koncertech v Dolní Rovni nebo kostel sv. Kateřiny v Horní Rovni při nedávné Hasičské mši na počest sv. Floriána, bylo mi smutno a zároveň i líto interpretů, kteří předvedli zcela profesionální výkon mezinárodní úrovně! Škoda.